"Множення безкарного зла": Правозахисники попередили ПАРЄ про наслідки повернення Росії

3 червня регламентний комітет ПАРЄ може ухвалити рішення щодо повернення РФ до роботи в асамблеї.

Повернення російської делегації в ПАРЄ стане моральною капітуляцією Ради Європи і множенням безкарного зла. Про це сказано у відкритому зверненні українських правозахисних організацій до комітету ПАРЄ з питань процедури, імунітетів та інституційних справ, передають Патріоти України з посиланням на ЄП.

Відзначимо, що сьогодні, 3 червня, регламентний комітет ПАРЄ може ухвалити рішення щодо повернення РФ до роботи в асамблеї. Правозахисники застерегли ПАРЄ від позитивного рішення на користь Росії. Вони вказують, що РФ навіть не почала виконувати жодну з висловлених їй рекомендацій в резолюціях ПАРЄ, фактично нехтуючи статутними вимогами організації-члена Ради Європи.

"Більш того, ситуація тільки погіршується і прикладів грубих порушень Росією міжнародних стандартів прав людини на окупованій нею території Криму і в зоні збройного конфлікту на Донбасі стає все більше", – йдеться в зверненні.

Правозахисники вказали на масові порушення Росії, з яких найостанніші: наймасовіший арешт в історії окупованого Криму в кінці березня і затримання двох кримськотатарських активісток Лутфіє Зудієвої і Мумін Салієвої в кінці травня.

"В світлі цих фактів безумовне повернення російської делегації в ПАРЄ виглядає моральної капітуляцією Ради Європи як міждержавної організації, яка дбає про забезпечення прав людини ... Рішення про можливе повернення в ПАРЄ російської делегації при повному нехтуванні Росією вимог цієї організації є не підтримкою російського громадянського суспільства, а ударом по його цінностям і моральним принципам, фактично поширенням і множенням безкарними зла", – підкреслили правозахисники.

Звернення підтримали 12 українських правозахисних організацій, серед яких "Центр громадянських свобод", "Об'єднання родичів політв'язнів Кремля", "Східноукраїнський центр громадських ініціатив", "Крим SOS" та інші.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...