Президент України Володимир Зеленський у жовтні 2020 року розповідав про «унікальну оригінальну українську вакцину” проти коронавірусу, однак з тих пір повідомлень про прогрес у роботі над препаратом не було. Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив у програмі “Мокрик по живому”, передають Патріоти України з посиланням на Громадське.
Ляшко розповів, що група українських вчених на доклінічних дослідженнях розробила концепт рекомбінантної вакцини проти COVID-19. Він пояснив, що, виходячи з цієї інформації, президент в жовтні минулого року повідомив про це, оскільки тоді нічого схожого ще не було.
За словами Ляшка, експерти тоді провели певні дослідження і сказали, що є результат. Він зазначив, що держава підтримала винахід, проте продовжувати дослідження держустанови не можуть через відсутність підприємств із виробництва вакцин в Україні. “Ця група винахідників може зробити це, тільки спілкуючись із фармацевтичним бізнесом. Держава може допомогти розвитку. Після цього група винахідників почала працювати з нашими фармацевтичними компаніями”, – уточнив Ляшко.
Тим не менш, фармкомпанії вимагають “деяких речей, які повинні бути зроблені, щоб випустити продукт”. Зокрема, публікації в науковому журналі. Тому Ляшко не впевнений, що розробка буде завершена. “МОЗ на це не розраховує, ми більше розраховуємо на вакцини, які вже пройшли третю стадію клінічних досліджень і кваліфіковані ВООЗ”, – сказав він.
Незважаючи на те, що вакцини чекати не варто, держава планує розвивати цю галузь. Ляшко нагадав, що в бюджеті на 2021 рік закладено 100 млн гривень на так званий біокластер. Він уточнив, що це передбачає інвестиції у власний розвиток імунобіологічних як препаратів, так і діагностичних систем. “Зараз ми вже три місяці дискутуємо, як його правильно реалізувати, — викристалізувалося, як воно повинно бути, залишилися технічні деталі», — додав санлікар.
Ляшко пояснив, що на виділену суму держава оголошує конкурс на розробку препарату, але мова йде не про вакцину проти коронавірусу, а про вакцину з календаря щеплень – проти грипу, туляремії та інших захворювань.
Група дослідників подає пропозицію на конкурс, але держава сплатить гроші на розробку тільки тоді, коли паралельно проведе конкурс, який виграє український бізнес, зацікавлений у серійному випуску цієї вакцини.
За словами Ляшка, таким чином держава стимулює залучення бізнесу і розробку власного наукового потенціалу.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...