Про це розповів виконувач обов’язків директора Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) Ігор Кузін під час брифінгу 9 квітня, передають Патріоти України.
"Якщо лікар відмовляє у проведенні дослідження, то я рекомендував би перевірити наявність у себе певних критеріїв, оскільки особа може не підпадати під визначення випадку. Або у неї не може бути тієї симптоматики, що може казати про коронавірус", – зауважив він.
За словами керівника ЦГЗ, якщо дійсно йде відмова лікаря, тоді слід звертатися на телефонну гарячу лінію щодо ситуації з коронавірусом – 0 800 505 840.
Також він нагадав, як загалом відбувається процедура тестування на коронавірус. Так, тестування на рівні лікаря має відбуватися двома шляхами – все залежить від технічної спроможності лікара.
Кузін додав, що для зразка відбирають мазок із носа або мазок із горла. І цього матеріалу достатньо для проведення лабораторного дослідження.
"У деяких випадках можуть застосовуватися швидкі тести, і для них використовують кров із пальця. Проведення швидкого тесту не рекомендовано для підтвердження діагнозу COVID-19. У будь-якому разі, навіть, якщо швидкий тест показує позитивний результат, у такої особи все одно відберуть зразки для проведення ПЛР-досліджень", – підсумував виконувач обов’язків директора Центру громадського здоров’я.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...