Може допомогти в лікуванні COVID-19: Харківські науковці виготовляють аналог апарату ШВЛ

Виготовляють апарати в університетській лабораторії, за домовленістю із лондонськими науковцями.

У Харківській області науковці створили створили аналог апарату штучного дихання. Він може допомогти у лікуванні хворих на COVID, передають Патріоти України з посиланням на Суспільне.

Співробітники Харківського університету міського господарства виготовили аналог апарату ШВЛ. Ідея та ліцензія належить Лондонському університету. "Ми ставили собі задачу — створити апарат, який би був мобільним. Всім критеріями відповідали апарати типу СІПАП. Коли ми почали з'ясовувати, то дізнались, що університетський коледж Лондону займається розробкою такого апарату", — розповідає директор навчально-наукового інституту при університеті Ігор Білецький.

Виготовляють апарати в університетській лабораторії, за домовленістю із лондонськими науковцями, назву та матеріали — не змінюють. Документи, за якими відтворили генератор потоку тиску харківські науковці отримали безкоштовно. Над першою партією у 10 одиниць працювали три місяці. Апарат працює просто, до нього подається кисень під тиском чотири атмосфери. При подачі відкривається одна ручка, і відкривається потік повітря. В університеті розповідають, що було складно дістати необхідні деталі, деякі матеріали їм виготовляли на замовлення.

Коштує одна модель близько 70 тисяч гривень, першу партію науковці виготовили власним коштом.

Такий пристрій не замінює апарат штучної вентиляції легенів, але може допомогти лікувати хворих на COVID.

Виробники звернулися до Міністерства охорони здоров'я, щоб пройти сертифікацію товару за спрощеною процедурою та почати серійне виробництво. За умовою ліцензії вартість товару не має перевищувати витрат.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...