Самі подорожувальники кажуть: ретельно вивчили усі правила в'їзду та мали необхідні документи. Із затриманими в Афінах Ларисою Семиз, яка їхала на лікувальний курорт разом із онучками, та студенткою Анною Валевською, яка їхала у Париж, поспілкувалися журналісти, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
За словами Лариси Семиз, перед подорожжю вона ретельно вивчала ситуацію. Перед тим, як брати двох онучок і сідати у літак, жінка була певна, що добре все вивчила і її пустять. Тим паче, вона отримала дозвіл від центрального офісу Ryanair.
"Авіакомпанія сказала спочатку, що ми не можемо летіти, а потім я показала бронювання в цьому місті, і на реєстрації відповіли, що відправили в грецьку міграційну службу. Покликали і сказали, що можна проходити. Вони дзвонили до центрального офісу авіаліній в Ірландії і там дали добро нас відправляти", – каже пані Лариса.
Жінка їздить у Грецію на один і той же курорт багато років, бо саме там лікує спину. Напередодні літак з України привіз туди її друзів – всіх пустили. Вона з ними теж зідзвонилася. "І тут, по прильоту, вони стали питати дозвіл на проживання. Більше нічого, жоден інший документ їх не цікавив", – додає пані Лариса.
Умови ,у яких їх помістили, затримані називають жахливими: спали просто на дерев'яних ліжках без постелі, перші години не мали доступу ні до вбиральні, ні до води.
Разом із нею опинилася студентка Ганна Валевська. Її затримали, хоч у ЄС дозволили в'їзд студентам. "Наприкінці червня прийшов лист з бізнес-школи, що у нас поновлюються аудиторні заняття. Я з собою взяла студентський квиток, своє підтвердження фінансових зобов'язань на навчання, лист від університету, що відкрилися заняття. З пакетом документів я прийшла в аеропорт Жуляни – мене пропускали", – розповідає Ганна.
З'ясувалося, що дівчина потрапила сюди через відсутність саме студентської візи. Але в Консульстві пообіцяли вирішити її питання, бо всі підтверджувальні документи про навчання в неї є.
У МЗС кажуть: в цьому випадку громадяни явно ризикнули. Бо квитки на літак і сам авіарейс ніяк не означає, що вам дозволять потрапити на територію іншої держави. За це не відповідають ані перевізники, ані прикордонники.
"Ми не уповноважені відмовляти в перетині держкордону особам, якщо на це немає законних підстав, віднесених до компетенції Держприкордонслужби", – пояснює начальник відділення інспекторів прикордонної служби ВПС "Жуляни" Анатолій Рудзінський.
Тому перед вильотом потрібно зайти на сайт Міністерства закордонних справ. Там є мапа, де чітко написано, яку категорію громадян впускають до країни.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...