"Запрошені держави НАТО, Європейського Союзу та Східного партнерства. Ми хочемо відзначати цю дату в нашому, європейському колі. Також справа в тому, що 1 вересня 1939 року Росія не була стороною війни, хіба що в контексті пакту Ріббентропа-Молотова, який в певному значенні розв'язав Гітлеру руки. Росія вступила у війну 17 вересня в якості союзника Гітлера, зробивши агресію проти Польщі. у січні 2020 року ми відзначатимемо 75-ту річницю визволення концтабору Аушвіц, в цьому випадку візит російської делегації буде прийнятним", - сказав Чапутовіч.
Глава польської дипломатії зазначив, що для Лавров також скаржився на знесення в Польщі пам'ятників, пов'язаних з Червоною армією. "У відповідь я сказав, що могили солдатів, кладовища ретельно охороняються, і виникла думка, що, можливо, це потрібно чітко показати російським журналістам. Що стосується символів комунізму, то ми маємо право їх усувати. Я заявив про готовність до розмов з Росією на історичні теми щонайменше в рамках комісії з важких питань, майже не працює. з боку Росії, однак, немає достатньої відкритості з цього питання. Міністр Лавров також торкнувся питання відсутності запрошення на вересневі заходи до 80-річчя початку Другої світової війни", - зазначив Чапутовіч.
Міністр підкреслив, що "незважаючи на відмінності, ми повинні розмовляти". "Деякі питання, можливо, вдасться вирішити", - підкреслив він.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...