"Запрошені держави НАТО, Європейського Союзу та Східного партнерства. Ми хочемо відзначати цю дату в нашому, європейському колі. Також справа в тому, що 1 вересня 1939 року Росія не була стороною війни, хіба що в контексті пакту Ріббентропа-Молотова, який в певному значенні розв'язав Гітлеру руки. Росія вступила у війну 17 вересня в якості союзника Гітлера, зробивши агресію проти Польщі. у січні 2020 року ми відзначатимемо 75-ту річницю визволення концтабору Аушвіц, в цьому випадку візит російської делегації буде прийнятним", - сказав Чапутовіч.
Глава польської дипломатії зазначив, що для Лавров також скаржився на знесення в Польщі пам'ятників, пов'язаних з Червоною армією. "У відповідь я сказав, що могили солдатів, кладовища ретельно охороняються, і виникла думка, що, можливо, це потрібно чітко показати російським журналістам. Що стосується символів комунізму, то ми маємо право їх усувати. Я заявив про готовність до розмов з Росією на історичні теми щонайменше в рамках комісії з важких питань, майже не працює. з боку Росії, однак, немає достатньої відкритості з цього питання. Міністр Лавров також торкнувся питання відсутності запрошення на вересневі заходи до 80-річчя початку Другої світової війни", - зазначив Чапутовіч.
Міністр підкреслив, що "незважаючи на відмінності, ми повинні розмовляти". "Деякі питання, можливо, вдасться вирішити", - підкреслив він.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...