На 89-му році життя помер відомий мовознавець, автор 20 підручників з української мови

Ющук завідував кафедрою слов'янської філології Київського міжнародного університету.

Іван Ющук

У Києві на 89-му році життя помер мовознавець, літературознавець і перекладач Іван Ющук. Він став автором 20 новаторських підручників з української мови для середніх та вищих шкіл. Займався дослідженням Голодомору-геноциду українців 1932—1933 років, передають Патріоти України.

"Сьогодні зранку не стало нашого діда. Прожив 88 років, більшу частину життя присвятив наполегливій боротьбі за українську мову і українську Державу. Завжди пам'ятатимемо", - написав у Facebook онук Михайло Кублій.

Іван Ющук народився 3 жовтня 1933 року в селі Чорників Володимир-Волинського району на Волині. Батьки працювали в колгоспі.

Закінчив відділення чеської мови й літератури Львівського державного університету. Досліджував сербську літературу. Викладав у Київському педагогічному інституті іноземних мов.

Із 1994 року завідував кафедрою слов'янської філології Київського міжнародного університету. Професор.

13 років був ведучим програми "Як ми говоримо" на радіо "Культура". Очолював київське об'єднання товариства "Просвіта".

Вдівець. Дружина Людмила була філологом. Залишилося двоє дітей: донька Лариса — кібернетик, син Олег — програміст.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...