У Києві на 89-му році життя помер мовознавець, літературознавець і перекладач Іван Ющук. Він став автором 20 новаторських підручників з української мови для середніх та вищих шкіл. Займався дослідженням Голодомору-геноциду українців 1932—1933 років, передають Патріоти України.
"Сьогодні зранку не стало нашого діда. Прожив 88 років, більшу частину життя присвятив наполегливій боротьбі за українську мову і українську Державу. Завжди пам'ятатимемо", - написав у Facebook онук Михайло Кублій.
Іван Ющук народився 3 жовтня 1933 року в селі Чорників Володимир-Волинського району на Волині. Батьки працювали в колгоспі.
Закінчив відділення чеської мови й літератури Львівського державного університету. Досліджував сербську літературу. Викладав у Київському педагогічному інституті іноземних мов.
Із 1994 року завідував кафедрою слов'янської філології Київського міжнародного університету. Професор.
13 років був ведучим програми "Як ми говоримо" на радіо "Культура". Очолював київське об'єднання товариства "Просвіта".
Вдівець. Дружина Людмила була філологом. Залишилося двоє дітей: донька Лариса — кібернетик, син Олег — програміст.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...