На 89-му році життя помер відомий мовознавець, автор 20 підручників з української мови

Ющук завідував кафедрою слов'янської філології Київського міжнародного університету.

Іван Ющук

У Києві на 89-му році життя помер мовознавець, літературознавець і перекладач Іван Ющук. Він став автором 20 новаторських підручників з української мови для середніх та вищих шкіл. Займався дослідженням Голодомору-геноциду українців 1932—1933 років, передають Патріоти України.

"Сьогодні зранку не стало нашого діда. Прожив 88 років, більшу частину життя присвятив наполегливій боротьбі за українську мову і українську Державу. Завжди пам'ятатимемо", - написав у Facebook онук Михайло Кублій.

Іван Ющук народився 3 жовтня 1933 року в селі Чорників Володимир-Волинського району на Волині. Батьки працювали в колгоспі.

Закінчив відділення чеської мови й літератури Львівського державного університету. Досліджував сербську літературу. Викладав у Київському педагогічному інституті іноземних мов.

Із 1994 року завідував кафедрою слов'янської філології Київського міжнародного університету. Професор.

13 років був ведучим програми "Як ми говоримо" на радіо "Культура". Очолював київське об'єднання товариства "Просвіта".

Вдівець. Дружина Людмила була філологом. Залишилося двоє дітей: донька Лариса — кібернетик, син Олег — програміст.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...