На наступний день після Дня народження: У Львові помер відомий дисидент

В 1979 році Валентина Мороза і ще чотирьох політичних в'язнів обміняли на двох громадян СРСР, яких в США звинувачували в шпигунстві.​ Валентин Мороз спочатку жив в США, потім в Канаді, а в 1990 році повернувся в Україну.

У Львові помер український дисидент, борець із комуністичним режимом Валентин Мороз. Він помер у вівторок, 16 квітня, на наступний день після того, як відзначив своє 83-річчя, передають Патріоти України.

«Пішов з життя один з легендарних борців з комунізмом, автор блискучих самвидавних текстів 1960-1970-х років Валентин Мороз. На фото - 40 років тому, через кілька днів після звільнення і від'їзду на захід він тримає в руках портрет табірного товариша Левка Лук'яненка», - повідомив в соціальних мережах журналіст Вахтанг Кіпіані.Валентин Якович Мороз народився 15 квітня 1936 року в Волинській області. У перший раз був арештований в вересні 1965 року і засуджений за антирадянську агітацію і пропаганду до чотирьох років таборів. Термін відбував у мордовської колонії. Незабаром після звільнення, 1 червня 1970 року народження, був знову заарештований і в ході закритого судового процесу засуджений до 9 років позбавлення волі і 5 років заслання. Дев'ять років по тому Валентина Мороза і ще чотирьох політичних в'язнів обміняли на двох громадян СРСР, яких в США звинувачували в шпигунстві.Валентин Мороз спочатку жив в США, потім в Канаді, а в 1990 році повернувся в Україну.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кухня літа: Рецепти швидких, смачних та простих страв з кабачків

п’ятниця, 15 липень 2022, 23:55

Страви з кабачків – це те, без чого важко уявити собі літо! Цей овоч дуже універсальний – з кабачків можна готувати перші, другі страви та закуски. Рецепти з кабачками дуже прості у приготуванні, то ж з ними впорається будь-хто. Окрім своїх корисних вл...

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.