В Одеській області знайшли кістки невідомої доісторичної тварини. Фахівці припускають, що ці рештки належать степовому бізону або волохатому носорогу, передають Патріоти України з посиланням на Суспільне.
Кістки знайшов викладач місцевого коледжу Олександр Макаренко на схилах міста Чорноморськ. Він переконаний, що знайдені рештки належать стародавньому носорогу.
"Частина берегової лінії була розмитою. Я думав повертатися додому, але все ж пішов вище. Як бачите, не помилився. Якби пішов наступного дня, то сам хребець я б не знайшов. Там потім піднявся сильний вітер і почався шторм", – розповів Олександр.
За словами палеонтолога Олени Лободської, яка оглянула кістки, це може бути сьомий шийний хребець великої доісторичної тварини - степового бізона чи волохатого носорога.
"Ці дві тварини дуже схожі. Вони обидві масивні. Бізон зростом був приблизно два метри, вагою – тонну, а довжиною – три метри. Носороги були трохи важчими – півтори-дві тонни, а зріст мали до двох метрів", – пояснила палеонтолог.
Визначити точно, чия це кістка, вчені зможуть після того, як вдасться просочити знайдені рештки скріплюючим матеріалом і точно зробити всі заміри.
Олена Лободська додала, що волохатий носоріг мешкав у Європі та Азії приблизно 8-14 тисяч років тому. Відомо, що тварина жила під час останнього зледеніння в історії Землі. Основними причинами його вимирання вчені назвали зміну клімату, а також полювання первісних людей.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...