У селі Сівка-Войнилівська на Прикарпатті продовжують будувати міст, який спроєктували ще у 1994-му році, а активно будувати почали у 2004, передають Патріоти України з посиланням на Вікна.
Валерій Наконечний, який щотижня їздить мостом через річку Дністер, що з’єднує Калуський та Галицький райони, розповідає: “Я вам скажу чесно, що це можна провалитися і впасти. Їду і переживаю. Цей міст – повний жах. Ти їдеш на свій страх і ризик. Я навіть не знаю, як їздять тут вантажівками. А за цей новий, що будують, дуже тішуся. Не дочекаюся, коли його збудують, щоб їхати нормальним мостом”.
Будівництво моста між селами Сівка-Войнилівська Калуського та Старий Мартинів Галицього районів відновилося в серпні минулого року. Зараз тут, не зважаючи на карантин, працюють робітники. Василь Кіяшко — один із них. Чоловік разом з колегами гне арматуру на майбутні пішохідні доріжки: “Зараз ведемо роботи з облаштування опалубки, гарнірування арматури, підготовки до бетонування третього і п’ятого прольотів. Працюємо під час карантину, дотримуємося норм безпеки, дистанції. Стараємося один від одного триматися на дистанції до двох метрів, не контактувати. Слава Богу, всі здорові, не кашляють. В терміни по ходу входимо. Все нормально”, – каже будівельник.
Виконроб Юрій Побігушка розповідає, що при карантині робітникам працювати тяжко, але вони не залишають працю, аби вчасно стигнути завершити будову. За його словами, працівники вже виконали близько 50% робіт.
Міст на автомобільному шляху територіального значення Калуш-Бурштин у 1996-му році визнали аварійним, каже сільська голова Сівки-Войнилівської Оксана Галка. З 2004-го року ведеться це будівництво з величезною перервою.
Це один із найстаріших мостів, які на сьогодні будуються, і цього року його планують завершити. Про це розповів заступник начальника Служби автомобільних доріг області Любомир Семанів: “Минулого року була проведена тендерна закупівля. Виділили частину коштів на будівництво даного моста. Загальна вартість — 84 мільйони 700 тисяч гривень. На сьогоднішній день залишилося зробити ще на 39 мільйонів”.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...