На Рівненщині розкопали цегляну кладку польського палацу XVIII століття. На знахідку натрапили у селі Боремель Демидівського району, передають Патріоти України з посиланням на Суспільне.
Археологи також знайшли фрагменти кераміки, скла і мідні монети тієї доби. На мурування натрапили під час розвідкової експедиції, яку організували в рамках проєкту “Боремельщина туристична”.
“Виявили фрагмент кладки. Скоріше за все, що це мощення подвір’я палацу, палацу Чацьких”, – розповів голова Фонду реставраторів України Євгеній Заблоцький.Що відомо про палац?
Як повідомляється, кілька днів у селі Боремель досліджують територію палацового комплексу. Його заклав колишній власник Францішек Чацький наприкінці 18-го століття.
“Палац був знищений 19 квітня 1831 року, тут відбулася найбільша битва Польського повстання. Ця вся ділянка – це територія палацу. Досить великий маєток був з двома флігелями, триповерховий. Є і замальовка Наполеона Орди, вже самих руїн, і історична реконструкція” – каже Євгеній Заблоцький.
Що знайшли археологи?
Два метри – саме таку глибину довелося прокопати, щоб натрапити на предмети, якими, імовірно, користувалися в часи існування палацу, пояснює керівник археологічної експедиції Олексій Войтюк.
“Кераміка 17-го століття, яка побутувала і використовувалася власниками замку, а, можливо, й жителями палацу. І ось така цікава річ – фрагмент скла, шибка скляна, теж, скоріше за все, 18-го століття. Воно неоднорідне, можливо, гутного походження”, – каже Олексій Войтюк.
Окрім кераміки та скла, натрапили на залізні предмети та мідні монети.
“Треба чистити, але зазвичай вони коронні або литовського типу. Тобто тут буде з одного боку зображення Яна Казимира, з протилежного боку – польський орел, або литовська погоня. І прописується рік 1663 до 1667, тобто це середина десь 17-го століття. Цікавою є знахідка фрагменту вістря для розв’язування такелажу з рогу оленя”, – розповів керівник експедиції.
Розвідкову експедицію тут провели у рамках проєкту “Боремельщина туристична”, який переміг 2020 року в обласному конкурсі розвитку територіальних громад.
Виявлені під час розвідкових розкопок знахідки презентують у звітній археологічній виставці 23-го грудня в обласному краєзнавчому музеї.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...