На Рівненщині археологи наштовхнулись на садибу польського магната (фото, відео)

Палац заклав колишній власник Францішек Чацький наприкінці 18-го століття.

На Рівненщині розкопали цегляну кладку польського палацу XVIII століття. На знахідку натрапили у селі Боремель Демидівського району, передають Патріоти України з посиланням на Суспільне.

Археологи також знайшли фрагменти кераміки, скла і мідні монети тієї доби. На мурування натрапили під час розвідкової експедиції, яку організували в рамках проєкту “Боремельщина туристична”.

“Виявили фрагмент кладки. Скоріше за все, що це мощення подвір’я палацу, палацу Чацьких”, – розповів голова Фонду реставраторів України Євгеній Заблоцький.Що відомо про палац?

Як повідомляється, кілька днів у селі Боремель досліджують територію палацового комплексу. Його заклав колишній власник Францішек Чацький наприкінці 18-го століття.

“Палац був знищений 19 квітня 1831 року, тут відбулася найбільша битва Польського повстання. Ця вся ділянка – це територія палацу. Досить великий маєток був з двома флігелями, триповерховий. Є і замальовка Наполеона Орди, вже самих руїн, і історична реконструкція” – каже Євгеній Заблоцький.

Що знайшли археологи?

Два метри – саме таку глибину довелося прокопати, щоб натрапити на предмети, якими, імовірно, користувалися в часи існування палацу, пояснює керівник археологічної експедиції Олексій Войтюк.

“Кераміка 17-го століття, яка побутувала і використовувалася власниками замку, а, можливо, й жителями палацу. І ось така цікава річ – фрагмент скла, шибка скляна, теж, скоріше за все, 18-го століття. Воно неоднорідне, можливо, гутного походження”, – каже Олексій Войтюк.

Окрім кераміки та скла, натрапили на залізні предмети та мідні монети.

“Треба чистити, але зазвичай вони коронні або литовського типу. Тобто тут буде з одного боку зображення Яна Казимира, з протилежного боку – польський орел, або литовська погоня. І прописується рік 1663 до 1667, тобто це середина десь 17-го століття. Цікавою є знахідка фрагменту вістря для розв’язування такелажу з рогу оленя”, – розповів керівник експедиції.

Розвідкову експедицію тут провели у рамках проєкту “Боремельщина туристична”, який переміг 2020 року в обласному конкурсі розвитку територіальних громад.

Виявлені під час розвідкових розкопок знахідки презентують у звітній археологічній виставці 23-го грудня в обласному краєзнавчому музеї.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...