В Ростовській області (РФ) під час розкопок кургану в Азовському районі археологи виявили незвичайне поховання - там знайшли останки знатної людини з охоронцем. За характер поховання його ідентифікували як скіфське, однак частина артефактів вказує на те, що похований був вихідцем з Південного Приуралля. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Донського державного технічного університету, передають Патріоти України.
Розкопки кургану проходили у вересні-жовтні в межиріччі Дону і Кагальник, в ході розкопок в ньому виявили поховання різних епох: середньовічне поховання, можливо, представника кочових племен, а також поховання епохи бронзи. Центральне поховання відноситься до скіфського часу (IV століття до н. е.). Поряд з курганом археологи знайшли скарб бронзових речей, які відносяться до більш раннього часу, ніж центральне поховання: бронзові тесла і кельт, кам'яна полірована сокира кіммерійського часу (VIII-VII століття до н. е.).
У центральному похованні було розташовано поховання знатної людини або вождя племені скіфської епохи. Воно, скоріш за все, було пограбовано незабаром після створення кургану. З останків тут виявили лише череп. Але було знайдено п'ять амфор, які і допомогли датувати поховання. Також у центральному похованні виявили і супутні поховання - воїна і коня. Воїн був убитий під час проведення похоронної церемонії - цей звичай був поширений серед племен скіфської епохи. Він був досить кремезним, зростом близько двох метрів. На його останках знайдено золотий ланцюжок.
Біля воїна виявлено два списи і великий залізний меч, характерний для племен Південного Приуралля, пращу (засіб для метання каменів), сагайдак зі стрілами і кілька зламаних стріл, наконечники списів і лекіф (грецька посудина для пахощів або масла). Судячи з усього, над останками вояка був проведений обряд, відомий з древніх вед: при похованні жрець вимовляє заклинання і ламає над тілом держаки стріл, посипаючи його зламаними стрілами.
Поховання коня розташоване вище від центрального поховання. Для скіфів кінь - священна тварина, тому вчені впевнені, що похована тварина - улюблений або особистий верховий кінь вождя. Також в похованні виявили незвичайний для цих широт і епохи бронзовий казан з горизонтальними ручками: у скіфських котлів ручки вертикальні, розташовані зверху. Бічні ручки зустрічаються в котлах, які виготовлялися в Південному Приураллі.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...