Це стало початком політичної інтриги, спрямованої проти Хрущова, одним з ініціаторів якої був Брежнєв. 58-річний Леонід Ілліч, зобов'язаний своєю політичною кар'єрою саме Хрущову, спробував шляхом приватних бесід з'ясувати настрої членів ЦК КПРС. Незабаром сформувалося коло змовників, куди, крім Брежнєва, входили Підгорний, голова КДБ Володимир Семичастний, секретар ЦК КПРС Олександр Шелепін, член Політбюро Михайло Суслов, міністр оборони Родіон Малиновський, перший заступник голови Ради міністрів СРСР Олексій Косигін і багато інших, передають Патріоти України з посиланням на Факти.
На липневому пленумі ЦК КПРС 1964 року Хрущов усунув Брежнєва з посади голови Президії Верховної Ради СРСР, замінивши його на Анастаса Мікояна. На серпневих і вересневих нарадах Микита Сергійович висловив своє невдоволення ситуацією в країні і заговорив про необхідність перестановок у вищих ешелонах влади. Це змусило змовників поквапитися.
На початку жовтня Хрущов полетів відпочивати до Піцунди, а 11 жовтня несподівано зателефонував з Піцунди одному з «змовників», члену Президії ЦК КПРС Дмитру Полянському, і сказав, що знає про плентаються проти нього інтриги, пообіцявши повернутися через пару днів в Москву і «показати всім кузькіну мать». Полянський подзвонив Брежнєву, який перебував в цей час в закордонній поїздці, і Подгорному, який був в Молдавії. Обидва терміново повернулися до столиці.
Одні вважають, що Хрущов сподівався схилити чашу терезів на свою користь, домігшись більшості на пленумі ЦК КПРС. Інші вважають, що 70-річний Хрущов, заплутався у власних політичних помилках, розглядав своє звільнення як найкращий вихід з положення, що знімає з нього відповідальність.
Оскільки всі основні питання були дозволені до пленуму, його хід вміло зрежисували. Доповідь Суслова в потрібних місцях переривався схвальними вигуками з місць і оплесками. Голосування пройшло організовано і одностайно. Спочатку було прийнято постанову «Про т. Хрущова», згідно з яким він звільнявся від займаних посад «у зв'язку з похилим віком і погіршенням стану здоров'я», визнавалося «недоцільним надалі об'єднувати в одній особі обов'язки першого секретаря ЦК КПРС і голови Ради міністрів СРСР» . Потім Першим секретарем ЦК обрали Брежнєва, а головою Ради міністрів СРСР - Косигіна.
Правління Брежнєва почалося з розробленою Косигіним економічної реформи, суть якої зводилася до того, щоб дати підприємствам і колгоспам більше самостійності, а також оновити методи централізованого планування. В СРСР почали виробляти в чотири рази більше продукції, ніж в попередні чотири п'ятирічки. Однак незабаром економічна реформа забуксувала. Гонка озброєнь, в якій СРСР суперничав з США, втрачаючи величезні ресурси, довершила картину економічної стагнації, що стала результатом правління Брежнєва.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...