На військовому полігоні зафіксовано багатомільйонні розтрати (відео)

Бійці досі живуть у жахливих умовах, а офіцери судяться із підрядниками.

Більша частина військового містечка на полігоні Широкий Лан рік стоїть просто неба. Будівельні матеріали заарештовані, казарми зводяться із затримкою, а Міністерство оборони звинувачує в зриві робіт підрядників, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

Це мало бути взірцевим військовим містечком, а перетворилося на довгобуд. Збудувати табір за натівським взірцем Міноборони вирішило три роки тому – після того, як бійці 53-ї бригади оприлюднили відео жахливих умов на полігоні. Аби розповісти про них, армійці пішки йшли на Миколаїв. Їм пообіцяли, що вже за два роки на Ширлані буде зразковий табір і навіть виділили на це майже 600 мільйонів гривень.

Понад половину підрядники освоїли, а містечка досі нема. Їдальня на 2,5 тисячі людей – майже рік, як тут зупинили всі роботи. Нині комплекс просто руйнується – тече стеля, вода заливає підлогу, місцями прогнила гідроізоляція. Будівництво зупинили, коли Міноборони подало до суду на головного підрядника – він мав спорудити їдальню, котельню, всі інженерні комунікації та облаштувати територію, а звів лише 45% запланованого. "Сума позову на компенсацію ТОВ РІСТ складає 111 мільйонів. Це – за невиконані будівельні роботи", - пояснив заступник начальника КЕВ Міноборони в Миколаєві Олег Карімов.

За юридичною адресою компанії на столичній Борщагівці про неї не знають у жодному з корпусів. У ДБР стверджують, що на Ширлані розтрата вимірюється 37 мільйонами гривень. Утім, у розкраданні грошей підозрюють не підрядника, а посадовця Міноборони, який мав слідкувати за будівництвом. "Цей військовослужбовець неналежно виконав покладені на нього обов’язки, не проконтролював стан виконання цих будівельних робіт", - каже речниця Державного бюро розслідувань Анжеліка Іванова.
На сьогодні у військовому містечку роботи тривають лише з будівництва 11 казарм. Їх мали здати в експлуатацію у жовтні нинішнього року, але, як виявилось, не встигали. За казарми відповідає вже інший підрядник – ним Міноборони також незадоволено. Підрядник натомість запевняє, що йшов за графіком, доки проєкт, у якому знайшли порушення, не почали переробляти. До того ж їм заборгували навіть за виконані роботи. "Близько трьох мільйонів гривень міністерство нам винне", - каже керівник проекту від підрядника ТОВ "Майстер-Буд" Микита Скворцов.
Нині робочі штукатурять стіни, але попереджають: якщо котельню, що зараз під арештом, не запустять – все доведеться переробляти. На Ширлані і досі проблеми з електрикою і душовими, а коли йде дощ – намети потопають у багнюці.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...