На виборах у США можна буде проголосувати українською мовою

Українська мова буде доступною на виборах усіх рівнів: як президентських, так і місцевих, і до Конгресу.

На виборах у США цього року вперше можна буде проголосувати українською мовою. Таку можливість отримали виборці в окрузі Кук у штаті Іллінойс. Відповідне рішення схвалили в адміністрації округу, куди входить Чикаго та його передмістя, передають Патріоти України з посиланням на Голос Америки.

Як у США можна буде проголосувати українською

  • Українська мова буде доступною на виборах усіх рівнів: як президентських, так і місцевих і до Конгресу.
  • Мова буде в бюлетенях, на електронних табло на станціях голосування. Також буде можливість прослухати аудіо для людей, які не зможуть прочитати.
  • Окрім того, розмістять таблички з вказівними знаками на виборчих дільницях – вхід, вихід, куди йти. Тобто весь процес виборів буде перекладено на українську мову.
  • Перекладом займатимуться сертифіковані фірми, після чого українські активісти його ще раз перевірять на відповідність.
  • Окрім української, виборчий процес також зроблять доступним 12 різними мовами, серед них польською та російською. Політики в США зацікавлені в цьому, адже це дає їм доступ до тих людей, які не володіють вільно англійською, і не розбираються у виборчому процесі.

"І це насправді історичне рішення і велике досягнення для всієї української громади", – заявила захисниця української мови в окрузі Кук Міла Лугова.

На її думку, якщо весь процес перекласти на українську, включаючи програми кандидатів, якщо пояснити, хто обирається, які функції буде ця людина виконувати, то люди обиратимуть вдумливіше і свідоміше. Відтак будуть більше зацікавлені у виборах.

"Адже коли ти розумієш, що для тебе зробили крок назустріч і перейшли на твою рідну мову, це викликає і подяку, й інтерес до цього процесу", – вважає Міла Лугова.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Біологічна зброя: Нобелівський лауреат заявив про штучне походження COVID-19

п’ятниця, 23 квітень 2021, 0:10

Вчений не вірить, що коронавірус пішов від диких тварин на ринку в китайському місті Ухань. Французький вірусолог, нобелівський лауреат Люк Монтаньє висловив теорію про те, що новий тип коронавірусної інфекції розробили в лабораторії в Китаї. Про це ві...

З архіву ПУ. Нас чекають нові лідери: "Після Зеленського українська політика радикально оновиться", - Плахонін

четвер, 22 квітень 2021, 23:30

Зараз на політичні арені немає осіб, які могли би бути наступниками попереднього покоління політиків. Про це у квітні 2020 року розповів публіцист та блогер Андрій Плахонін, передають Патріоти України. "Проблема в тому, що націонал-демократичний табір ...