Надуживати не можна: Вчені відкрили небезпечні прояви віагри

Препарат сілденафіл, який відомий під торговою назвою «Віагра», здатний викликати візуальні побічні ефекти.

Про це йдеться в новому дослідженні, опублікованому в Frontiers in Neurology, передають Патріоти України.

Сілденафіл до цього часу вважався одним із найбільш безпечних препаратів для лікування еректильної дисфункції. Спочатку він був розроблений для лікування гіпертонії, але завдяки його властивості розширювати кровоносні судини і розслабляти гладкі м’язи пеніса, препарат почали застосовувати для підтримки ерекції. Відомі були тільки такі побічні ефекти, як головний біль і сплутаність свідомості, проте вони швидко проходили.

Турецький лікар-офтальмолог Джюнейт Караарслан звернув увагу, що від приймання сілденафілу можуть бути більш серйозні наслідки. Він розповів про 17 своїх пацієнтів, які скаржилися на проблеми із зором, спотворення сприйняття кольорів (дальтонізм) та підвищену фоточутливість.

Кожен чоловік повідомив, що незадовго до цього приймав «Віагру» в найвищому дозволеному дозуванні – 100 мг. Через 48 годин почалися візуальні побічні ефекти, які остаточно припинилися через три тижні в усіх 17 пацієнтів.

За словами лікаря, для більшості чоловіків, які приймають препарат, будь-які побічні ефекти будуть короткочасними і слабкими, проте у деяких можуть виникнути проблеми із зором. Причиною цього може бути те, що організм таких чоловіків не здатний ефективно розщеплювати і виводити сілденафіл, що призводить до підвищення концентрації препарату в крові. Це підтверджує і те, що пацієнти прийняли вперше високу дозу ліків.

Караарслан радить не приймати вперше препарат найвищої рекомендованої дози. Також він наголошує, що краще це робити під наглядом лікаря. “Наостанок, оскільки деякі люди мають підвищену чутливість до сілденафілу, можливо, через порушення обміну речовин, пацієнтам слід починати з помірної пробної дози”, – зазначив лікар.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...