Нагадати послам Ізраїлю та Польщі: "Нюрнберг не визнав Бандеру злочинцем", - Голобуцький

​Дискусія навколо діяльності Степана Бандери і ОУН-УПА штучно роздувається певними політичними колами країн-сусідів України.

Олексій ГолобуцькийПро це розповів політтехнолог Олексій Голобуцький, передають Патріоти України з посиланням на Ехо Києва.

На думку Голобуцького, Володимиру Зеленському навряд чи вдасться найближчим часом знайти оптимальний вихід з ситуації, що склалася. «Це дуже складна тема. Я не знаю, що Зеленський зможе зробити. У нас і з поляками, і з росіянами, і з угорцями, і з багатьма іншими народами є спільна історія, так як ці народи мали свою державність, а ми не мали, ми були розділені між цими державами, тому будь-яке національно-визвольний рух для держав, проти яких це ведеться, це десь на межі тероризму. Природно, що ніколи для поляків Бандера не буде позитивним героєм», - сказав Голобуцький.

Він зазначив, що це нормально, коли для кожної держави існують свої національні герої. При цьому, нагадав, що незважаючи на звинувачення в нацизмі під час Нюрнберзького процесу Бандеру не визнали злочинцем, а ОУН-УПА злочинною організацією.«У Монголії геть Чингисхану пам'ятники ставлять - і що, нам заперечення якісь або ноти слати? Вона абсолютно нормально сказала, що є національний герой у кожного. Ні Бандера, ні ОУН-УПА не визнані ні Нюрнбергом, ні ще кимось якимись злочинними організаціями, ні злочинцями, тому взагалі ніяких претензій не може бути. Тут питання - хто прогнеться, той і в програші, тому що і Росія, і Угорщина, і Польща використовують очевидну слабкість України зараз через війну і будуть нав'язувати свою концепцію. Ну, це нормально теж як би з їхнього боку, з огляду на, що і поляки, і угорці перебувають під впливом правої сили. Праві партії зараз перебувають на підйомі, і їх націоналізм вимагає певного виразу. Ось вони і відбиваються нема на німцях і австрійців, а на українцях», - додав політтехнолог.
Як приклад Голобуцький привів Угорщину, де дві партії намагаються спекулювати на темі українського націоналізму. «В Угорщині конкретна ситуація. «Фідес», правляча партія, конкурує з «Йоббік», яка ультра-права до неможливості, її деякі називають неонацистської, і для того, щоб її перемогти, «Фідес» змушений використовувати таку. Риторику, щоб перемогти її електорат. І їм простіше це робити за рахунок України». - підсумував Голобуцький.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...