Установка на сталеливарному підприємстві Voestalpine у Лінці складається з електролізера Siemens Silyzer 300 PEM, який розщеплює молекули води на водень і кисень з використанням відновлюваної електрики, що поставляється австрійською енергозбутовою компанією Verbund, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.В рамках фінансованого ЄС проекту H2FUTURE партнери - Voestalpine, Verbund, Siemens, Austrian Power Grid, K1-MET і TNO - досліджують перспективи промислового виробництва зеленого водню для заміни викопного палива при виробництві сталі. Новий об'єкт має потужність більше 6 мегават і в даний час є, на думку партнерів, найефективнішою і сучасною установкою такого типу. Він буде використовуватися для перевірки придатності технології виробництва зеленого водню для використання в промисловому масштабі.
Крім того, в рамках проекту, який отримав фінансування ЄС в розмірі 18 млн євро, досліджується потенціал зеленого водню в сфері надання системних послуг і компенсації коливань в електромережі. «Ми поставили перед собою чітку мету - знижувати викиди CO2 при виробництві сталі. З початком експлуатації найбільшої в світі пілотної водневої установки на нашому підприємстві в Лінці нам вдалося зробити значний крок у напрямку цієї технологічної трансформації», - каже Герберт Ейбенштайнер, голова правління Voestalpine AG.
У світлі глобальних кліматичних цілей Voestalpine в даний час вивчає практичність гібридної технології в якості «містка» між існуючою доменною технологією на основі коксу/вугілля і електродуговими печами, які працюють на екологічно чистій електроенергії, що частково виробляється з використанням зеленого водню.
Якщо це буде економічно доцільно, то з сьогоднішньої перспективи видається, що цей варіант дозволить скоротити викиди CO2 металургійною групою приблизно на третину в період між 2030 і 2035 роками. У довгостроковій перспективі Voestalpine прагне послідовно збільшувати використання зеленого водню в процесі виробництва сталі, що має дозволити Групі до 2050 року скоротити викиди CO2 на 80%.
«H2Future є важливою віхою для промислової експлуатації електролізу в якості наріжного каменю для майбутніх промислових застосувань в сталеливарній промисловості, на нафтопереробних заводах, у виробництві добрив та інших галузях промисловості, які потребують великих обсягів водню. Він створює основу для майбутніх проектів індустріального масштабу», - додають в Siemens.
Зелений водень - перспективна тема, яка поки перебуває на ранній стадії розробки, хоча очікується, що в найближчі роки ця технологія буде швидко розширюватися. У поточному місяці німецькі металурги з ThyssenKrupp почали випробування використання водню у виробництві сталі.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...