Наука і досвід інших країн показує, що найчастіше коронавірус підхоплюють не на вулиці, а вдома від інфікованих членів сім’ї. Тобто більшість людей захворіли від близьких, з якими довгий час ділили загальний простір. Про це розповіла колишня глава Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун, передають Патріоти України з посиланням на УП.
За її словами, якщо люди кілька хвилин простояли разом в черзі до каси в маркеті, то це не вважається близьким контактом. “Близький контакт – це коли люди летіли кілька годин поруч у літаку. Це я про 14 випадків в Києві, які разом летіли з Женеви. Вони не мали температури, їх з літака відпустили додому, де вони вже легко могли передати вірус своїй сім’ї”, – зазначила Супрун.
Ексглава МОЗ вважає, що відсутності температури мало для розуміння того, що людина не інфікована. “Тому розумний спосіб запобігання поширення вірусу – це відокремити людей з високим ризиком інфікування. Тобто взагалі виключити їх контакти з іншими людьми”, – розповідає лікар.
Але якщо все-таки люди змушені ділити одне приміщення, то після кожного використання ванної кімнати, наприклад, слід проводити дезінфекцію. “Якщо люди самі не здатні організувати свою ізоляцію, тут має допомогти держава чи бізнес. Умовно, заселити потенційно інфікованих у порожні готелі. І тільки після того як ПЛР-тестування покаже негативний результат, або пройде 14 днів, а людина не захворіла, її можна відпускати додому до сім’ї”, – заявила медик.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...