Нашого цвіту по всьому світу: Українка, яка закохала британців у свою національну кухню (відео)

До 18 років українка Оля Геркулес навіть не вміла посмажити яйце, але тепер вона одна з найвідоміших кулінарок Туманного Альбіону.

Книги Олі Геркулес

Для британців, які втомилися від буденних смаків, Оля стала справжнім порятунком. Тепер вона популяризує українську кухню у Британії, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.

Якщо раніше комусь здавалося, що українська кухня – це щось важке, калорійне і з великою кількістю картоплі, то тепер ці скептики готують на своїх кухнях зелений борщ, випікають до нього пампушки з часником, ліплять вареники та накладають фарш у капустяне листя.

Завдяки Олі на сторінках видання The Guardian можна знайти рецепти української паски, дізнатись, як засолити огірки у трилітровій банці або приготувати найкращу кабачкову ікру.

З чого все почалось

Дівчина народилась у Каховці, а у 12 років переїхала на Кіпр. Про кулінарію й не думала, на той момент вона вивчала переклад та міжнародні відносини. Згодом, коли Оля опинилася в Італії, вона відчула справжнє задоволення від приготування їжі. Тоді й зрозуміла – треба ще раз піти вчитись – цього разу в кулінарну школу.Події 2014 року в Україні не вкладались у голові. Аби прогнати відчуття безсилля, взялась писати книгу про свою країну, її смаки та кулінарні традиції своєї родини. Тоді вона не знала, чи буде це комусь цікаво. Втім "Мамушка: рецепти з України та з-за її меж" впевнено виборювала місця на книжкових полицях. Дебют українки розійшовся накладом у понад 100 тисяч примірників, до того ж книжку переклали п'ятьма мовами.

Це не класичні рецепти – Оля любить міксувати смаки різних країн. Зрештою її родина теж мультикультурна – тітка з Вірменії, бабуся жила в Сибіру, тато народився в Узбекистані, до того ж, в обидвох батьків тече ще й молдовська кров. Мабуть, тому українською кухнею не обмежується і присвятила другу книжку улюбленим кавказьким стравам.

Оля постійно навідується до України, шукає нові рецепти та привозить додому речі, які мама називає непотребом. Українка радіє, що свого часу наважилася піти за покликанням і тепер найбільше задоволення – бачити, як її страви роблять людей щасливішими.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...