У анексованому Росією Криму назріла катастрофічна ситуація у зв'язку з нестачею прісної води. Великі річки півострова пересохли через посушливу осінь. Залишки ж води в Балановському водосховищі трубопроводом спрямували до села Перевальне, де розташовані підрозділи російських військових, передають Патріоти України з посиланням на Крим.Реалії.
Запаси в Чорноріченському водосховищі скоротилися до 30 мільйонів кубометрів, що становить менше половини його обсягу. Це може обмежити подачу води в будинки жителів Севастополя.
Рік тому експерти заговорили про початок маловодного циклу в історії півострова, які повторюються з періодичністю в 5-7 років. Вони не були помітні кримчанам через забезпечення дніпровською водою півострова на 85%.
Загальний обсяг кримських водосховищ, який становив 188 мільярдів кубометрів води, скоротився до 70-75 мільйонів кубометрів води. Найплачевніша ситуація з Аянським водосховищем, яке частково живить Сімферополь – тут залишилося менш ніж пів мільйона кубометрів води.
У Криму майже повністю пересохли верхів'я річки Альми, що наповнює Партизанське водоймище, яке живить Сімферополь. Також без води залишилася річка Чорна, що вливається в Чорноріченське водосховище, яке забезпечує Севастополь. Висохли і невеликі річки Алушти, Судака й Феодосії.
Вирішити проблему водного дефіциту завдяки видобутку підземних вод неможливо, оскільки підземні ресурси виснажуються щодня. Крім того, безконтрольне викачування води з підземних горизонтів призвело до порушення гідробалансу на півострові і сильної мінералізації прісної води. Через це перевищення частки солей фіксують уже в центрі Криму.
Внаслідок політики окупантів, які спрямовують останню воду на забезпечення армії, аграрний сектор Криму занепадає – поточного року на півострові зійшло лише 15% озимих. Після анексії площа зрошуваних земель в Криму знизилася в 13 разів – з 130 до 10 тисяч гектарів.
Незважаючи на це, окупаційна влада запевняє, що запасів води вистачить до березня, а зимові опади значно поліпшать ситуацію з водопостачанням.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...