НАТО допоможе Україні знешкодити "брудну бомбу" на Кіровоградщині

Контракт на здійснення проекту підписали генеральний менеджер Агентства НАТО з підтримки і постачання Пітер Домен і глава української інжинірингової компанії NT-Engineering Віталій Дем'янюк.

НАТО допоможе Україні знешкодити могильник радіоактивних відходів в селі Цибулеве на Кіровоградщині, передають Патріоти України з посиланням на Голос Америки.

Могильник на військовому об'єкті "Цибулеве" відноситься до "історичних". Радіоактивні відходи, що зберігаються там, були утворені ще в процесі діяльності Радянської Армії на території України. Це, по суті, "брудна бомба". І хоча вона знаходиться на території, що охороняється (військовій базі Міністерства оборони), проте несе загрозу незаконного розповсюдження радіоактивних матеріалів і ризики для навколишнього середовища.

Згідно з проектом на об'єкті проведуть радіаційне обстеження, іонізуючі джерела випромінювання вилучать і відвезуть на місце постійного безпечного захоронення. Після цього територію рекультивують і відновлять. "Це буде чистий ліс", - заявив Віталій Дем'янюк.

Проект ліквідації могильника в Цибулевому буде реалізований протягом 18 місяців, його вартість становить 1,5 млн євро. Основними донорами проекту виступили Німеччина та Норвегія. Наступним в черзі на знешкодження називають "історичний" радіоактивний могильник в селищі Делятин на Івано-Франківщині.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Скасування комуналки: У Зеленського розповіли, кому пощастить

середа, 18 вересень 2019, 19:00

Президент Володимир Зеленський не раз заявляв, що для частини українців можуть скасувати оплату комунальних послуг. ​Пізніше він уточнив, що пільги торкнутися людей з великим стажем, низьким доходом і віком 70 років і більше. Радник президента України ...

Хіти тижня. Невідомі досі науці істоти виявили канадські вчені

середа, 18 вересень 2019, 18:00

Вони можуть виживати, не відчуваючи ніяких змін, протягом тисяч років. Вчені Університету Торонто виявили одноклітинні мікроорганізми, які живуть у водах шахти Кідда в Канаді, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ. Вони виживають, пог...