НАТО допоможе Україні знешкодити "брудну бомбу" на Кіровоградщині

Контракт на здійснення проекту підписали генеральний менеджер Агентства НАТО з підтримки і постачання Пітер Домен і глава української інжинірингової компанії NT-Engineering Віталій Дем'янюк.

НАТО допоможе Україні знешкодити могильник радіоактивних відходів в селі Цибулеве на Кіровоградщині, передають Патріоти України з посиланням на Голос Америки.

Могильник на військовому об'єкті "Цибулеве" відноситься до "історичних". Радіоактивні відходи, що зберігаються там, були утворені ще в процесі діяльності Радянської Армії на території України. Це, по суті, "брудна бомба". І хоча вона знаходиться на території, що охороняється (військовій базі Міністерства оборони), проте несе загрозу незаконного розповсюдження радіоактивних матеріалів і ризики для навколишнього середовища.

Згідно з проектом на об'єкті проведуть радіаційне обстеження, іонізуючі джерела випромінювання вилучать і відвезуть на місце постійного безпечного захоронення. Після цього територію рекультивують і відновлять. "Це буде чистий ліс", - заявив Віталій Дем'янюк.

Проект ліквідації могильника в Цибулевому буде реалізований протягом 18 місяців, його вартість становить 1,5 млн євро. Основними донорами проекту виступили Німеччина та Норвегія. Наступним в черзі на знешкодження називають "історичний" радіоактивний могильник в селищі Делятин на Івано-Франківщині.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

У Сирії підірвали російсько-турецький конвой (відео)

вівторок, 14 липень 2020, 12:47

Фугас спрацював невчасно, і завдяки цьому патруль уникнув серйозних втрат. Підрив російсько-турецького конвою в сирійській провінції Ідліб потрапив на відео. Відео опублікував Telegram-канал "Військовий оглядач", передають Патріоти України. На кадрах в...

"Украина понесла потери на Донбассе. Почему молчит Верховный Главнокомандующий?" - Мартін Брест

вівторок, 14 липень 2020, 12:27

Блогер переконує, що "памяти не будет, потому что государство молчит"... Та пам'ять Героям - не у завчених словах чергового президента, пам'ять Героям - у наших серцях... Про це у своєму блозі пише Мартін Брест, передають Патріоти України. Далі - мовою...