НАТО допоможе Україні знешкодити "брудну бомбу" на Кіровоградщині

Контракт на здійснення проекту підписали генеральний менеджер Агентства НАТО з підтримки і постачання Пітер Домен і глава української інжинірингової компанії NT-Engineering Віталій Дем'янюк.

НАТО допоможе Україні знешкодити могильник радіоактивних відходів в селі Цибулеве на Кіровоградщині, передають Патріоти України з посиланням на Голос Америки.

Могильник на військовому об'єкті "Цибулеве" відноситься до "історичних". Радіоактивні відходи, що зберігаються там, були утворені ще в процесі діяльності Радянської Армії на території України. Це, по суті, "брудна бомба". І хоча вона знаходиться на території, що охороняється (військовій базі Міністерства оборони), проте несе загрозу незаконного розповсюдження радіоактивних матеріалів і ризики для навколишнього середовища.

Згідно з проектом на об'єкті проведуть радіаційне обстеження, іонізуючі джерела випромінювання вилучать і відвезуть на місце постійного безпечного захоронення. Після цього територію рекультивують і відновлять. "Це буде чистий ліс", - заявив Віталій Дем'янюк.

Проект ліквідації могильника в Цибулевому буде реалізований протягом 18 місяців, його вартість становить 1,5 млн євро. Основними донорами проекту виступили Німеччина та Норвегія. Наступним в черзі на знешкодження називають "історичний" радіоактивний могильник в селищі Делятин на Івано-Франківщині.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Кинулися з хмарочоса: Онук Примадони з дружиною зважилися на відчайдушний крок (відео)

п’ятниця, 22 листопад 2019, 8:50

Пресняков-молодший одружився два роки тому. Молоді живуть в заміському будинку Пугачової на Істрі. Любитель екстриму Микита умовив дружину випробувати на собі атракціон зіплайн, старт якого знаходиться на хмарочосі висотою в 170 метрів. На тросах можна...

"Концертував в Польщі, Франції, Італії, Англії, Китаї, США та багатьох інших країнах": Свій останній вірш великий артист присвятив Києву

п’ятниця, 22 листопад 2019, 8:30

Київська осінь багата на культурні події. "— А родился он и вырос, как известно, в Киеве. — И с 1915 года начал выступать как автор и исполнитель собственных песен. Ему удалось создать новый жанр — песни-новеллы. Их персонажи любят, страдают, мечтают о...