Науковці б'ють на сполох: Виявлено новий вид коронавірусу

"Новий коронавірус діареї" SADS-CoV походить від коронавірусу кажанів.

Новий тип коронавіруса SADS-CoV, що вражає клітини кишечника, виявлений в Китаї. Відповідне дослідження нового типу коронавіруса провели американські вчені, а результати його опубліковані в журналі PNAS в неділю, 8 листопада, передають Патріоти України.

Як виявилося, носіями даного вірусу, який може бути небезпечний і для людини, виявилися свині.

Вчені провели докладне дослідження і визначили, що коронавірус SADS-CoV, який, ймовірно, походить від коронавірусу кажанів HKU2, призводить до синдрому гострої діареї у свиней. Особливо йому піддані поросята.
Біологам з Університету Північної Кароліни в Чейпел-Хілл вдалося заразити їм культури людських клітин. Таким чином вони довели, що новий вірус небезпечний і для людей.
Крім того, як відзначають вчені, вдалося визначити, що від кажанів до свиней вірус перейшов ще в 2016 році. Йдеться про альфа-коронавірус, на відміну від Covid-19, який є бета-коронавірусом.
"Дані досліджень доводять, що SADS-CoV має широкий спектр і володіє внутрішнім потенціалом до поширення між тваринами і людьми. Ефективне зростання вірусу в первинних клітинах легенів і кишечника людини вказує, що SADS-CoV - потенційний новий коронавірус підвищеного ризику", - зазначили вчені.

Відзначається, що біологи також перевірили і лікування хвороби від SADS-CoV. За їхніми даними, ремдесивір, який зараз використовують у важких випадках Covid-19, "ефективно блокував" реплікацію rSADS-CoV в пробірці.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...