Науковці б'ють на сполох: Виявлено новий вид коронавірусу

"Новий коронавірус діареї" SADS-CoV походить від коронавірусу кажанів.

Новий тип коронавіруса SADS-CoV, що вражає клітини кишечника, виявлений в Китаї. Відповідне дослідження нового типу коронавіруса провели американські вчені, а результати його опубліковані в журналі PNAS в неділю, 8 листопада, передають Патріоти України.

Як виявилося, носіями даного вірусу, який може бути небезпечний і для людини, виявилися свині.

Вчені провели докладне дослідження і визначили, що коронавірус SADS-CoV, який, ймовірно, походить від коронавірусу кажанів HKU2, призводить до синдрому гострої діареї у свиней. Особливо йому піддані поросята.
Біологам з Університету Північної Кароліни в Чейпел-Хілл вдалося заразити їм культури людських клітин. Таким чином вони довели, що новий вірус небезпечний і для людей.
Крім того, як відзначають вчені, вдалося визначити, що від кажанів до свиней вірус перейшов ще в 2016 році. Йдеться про альфа-коронавірус, на відміну від Covid-19, який є бета-коронавірусом.
"Дані досліджень доводять, що SADS-CoV має широкий спектр і володіє внутрішнім потенціалом до поширення між тваринами і людьми. Ефективне зростання вірусу в первинних клітинах легенів і кишечника людини вказує, що SADS-CoV - потенційний новий коронавірус підвищеного ризику", - зазначили вчені.

Відзначається, що біологи також перевірили і лікування хвороби від SADS-CoV. За їхніми даними, ремдесивір, який зараз використовують у важких випадках Covid-19, "ефективно блокував" реплікацію rSADS-CoV в пробірці.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...