Науковці прочитали складений кілька разів лист 17 століття, не розкриваючи його (відео)

Дізнатися зміст унікального листа, не пошкодивши його, допоміг рентген.

Група вчених із США, Великобританії та Нідерландів знайшла рішення непростого завдання - як прочитати унікальний лист 1697 року, складений кілька разів, а при цьому не пошкодити його. На допомогу прийшов рентген, який дозволив створити тривимірну копію знахідки та розгорнути вже її, а не оригінал, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Вся справа в тому, пише The Guardian з посиланням на статтю в науковому журналі Nature Communications, що при передачі листів у той час їх ретельно згинали кілька разів - це не дозволяло стороннім розкрити аркуш паперу так, щоб не залишити явних слідів. Таким чином відправники та одержувачі могли переконатися, що крім них ніхто не знає змісту листів.

Через 324 роки відкриття такого листа може пошкодити папір і зробити частину тексту недоступною для прочитання. Саме тому вчені вирішили використати рентген і розглянути вже не сам лист, а його цифрову копію.

Так стало відомо, що лист свого часу написав юрист Жак Сеннак. У ньому чоловік просив свого двоюрідного брата надіслати йому копію повідомлення про смерть Даніеля Ле Пера. "Минуло кілька тижнів відтоді, як я написав вам із проханням скласти для мене завірений примірник повідомлення про смерть месьє Даніеля Ле Пера, яка трапилася в Гаазі в грудні 1695 року", - говориться в листі. Автор надіслав його 21 липня 1967 року.

Як зазначає видання, успіх вчених має велике значення - це перший випадок, коли подібний лист вдалося прочитати без пошкодження друку та інших елементів. Подібного роду технології застосовуються вченими не вперше, але цього разу завдання істотно ускладнив той факт, що лист залишався складеним більш ніж двічі.

Сьогодні оригінальний лист юриста зберігається у музеї Гааги - в цілому ж його колекція налічує понад 2 тисячі різних листів, надісланих з різних куточків Європи до Гааги з 1689 по 1706 рік.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...