Науковці розповіли, чому чоловіки частіше вмирають від коронавірусу

АПФ2 є важливою ланкою "в прогресуванні захворювань легенів, які пов'язані з COVID-19", зазначив вчений.

Вчені з'ясували, чому від коронавірусу частіше вмирають чоловіки, а не жінки. Справа в тому, що у чоловічої статі більш висока концентрація ангіотензин-перетворюючого ферменту 2 (АПФ2) в крові. Як говориться в журналі European Heart Journal, даний фермент дозволяє інфекції проникнути в організм, передають Патріоти України.

За словами професора кардіології в Університетському медичному центрі Гронінгена (UMCG) Адріана Воорса, АПФ2 є важливою ланкою "в прогресуванні захворювань легенів, які пов'язані з COVID-19".

В результаті дослідження крові понад 3,5 тисячі пацієнтів з серцевою недостатністю було з'ясовано, що у чоловіків концентрація ферменту куди вища, ніж у жінок.

"Коли ми виявили, що один з найяскравіших біоіндикаторів, АПФ2, був набагато вище у чоловіків, ніж у жінок, я зрозумів, що це може пояснювати, чому серед чоловіків ймовірність смерті від COVID-19 вище, ніж серед жінок", - говорять автори дослідження.

При цьому АПФ2 є не тільки в легенях, а й в серці, нирках і тканинах, які обволікають кровоносні судини.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "Колісницю" доведеться замінити: На Росії чоловік вийшов почистити авто біля будинку і ... дивом уникнув смерті (відео)

вівторок, 24 листопад 2020, 2:00

Бетонна плита впала з даху дев'ятиповерхового будинку прямо на автомобіль і зім'яла його навпіл. Житель російського Владивостока вийшов почистити свій автомобіль, який стояв біля під'їзду, і дивом уникнув смерті: на його машину впала бетонна плита. Від...

У росіянина з носа витягли монету, яку він там "забув" ... пів століття тому

вівторок, 24 листопад 2020, 0:05

Всі ці роки проблеми з диханням у пацієнта лікарі списували на викривлену носову перегородку. Росіянин з міста Зеленограда в Підмосков'ї встановив своєрідний рекорд: чоловік прожив більше 50 років з монетою в носі. Тільки в похилому віці, коли вже біль...