Вчені з'ясували, чому від коронавірусу частіше вмирають чоловіки, а не жінки. Справа в тому, що у чоловічої статі більш висока концентрація ангіотензин-перетворюючого ферменту 2 (АПФ2) в крові. Як говориться в журналі European Heart Journal, даний фермент дозволяє інфекції проникнути в організм, передають Патріоти України.
За словами професора кардіології в Університетському медичному центрі Гронінгена (UMCG) Адріана Воорса, АПФ2 є важливою ланкою "в прогресуванні захворювань легенів, які пов'язані з COVID-19".
В результаті дослідження крові понад 3,5 тисячі пацієнтів з серцевою недостатністю було з'ясовано, що у чоловіків концентрація ферменту куди вища, ніж у жінок.
"Коли ми виявили, що один з найяскравіших біоіндикаторів, АПФ2, був набагато вище у чоловіків, ніж у жінок, я зрозумів, що це може пояснювати, чому серед чоловіків ймовірність смерті від COVID-19 вище, ніж серед жінок", - говорять автори дослідження.
При цьому АПФ2 є не тільки в легенях, а й в серці, нирках і тканинах, які обволікають кровоносні судини.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...