Вчені з'ясували, чому від коронавірусу частіше вмирають чоловіки, а не жінки. Справа в тому, що у чоловічої статі більш висока концентрація ангіотензин-перетворюючого ферменту 2 (АПФ2) в крові. Як говориться в журналі European Heart Journal, даний фермент дозволяє інфекції проникнути в організм, передають Патріоти України.
За словами професора кардіології в Університетському медичному центрі Гронінгена (UMCG) Адріана Воорса, АПФ2 є важливою ланкою "в прогресуванні захворювань легенів, які пов'язані з COVID-19".
В результаті дослідження крові понад 3,5 тисячі пацієнтів з серцевою недостатністю було з'ясовано, що у чоловіків концентрація ферменту куди вища, ніж у жінок.
"Коли ми виявили, що один з найяскравіших біоіндикаторів, АПФ2, був набагато вище у чоловіків, ніж у жінок, я зрозумів, що це може пояснювати, чому серед чоловіків ймовірність смерті від COVID-19 вище, ніж серед жінок", - говорять автори дослідження.
При цьому АПФ2 є не тільки в легенях, а й в серці, нирках і тканинах, які обволікають кровоносні судини.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...