Науковці розповіли, чому обов'язково потрібно їсти хліб і який

Як часто кажуть: «Їсти треба чорний хліб, від нього не товстіють». Як виявилося, колір і форма не допоможуть відрізнити корисний хліб від шкідливого.

Фахівці з харчування з США вважають, що краще дивитися на тип борошна, спосіб помелу і види розпушувача, який використовувався при випічці, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Особливо підступний рафінований хліб, який роблять з борошна дрібного помелу, яке потім просівають. Вуглеводи в ньому не врівноважені клітковиною, яка працює як гальмо: чим її більше, тим повільніше засвоюються вуглеводи з продукту. Якщо вуглеводи засвоюються швидко, в крові різко підвищується рівень глюкози, а потім так само різко падає. Це підсилює голод - тому сприяє переїдання і набору ваги. У рафінованого хліба також низька харчова цінність.

Корисність хліба не треба доводити: харчові волокна уповільнюють засвоєння глюкози і сприяють травленню, а ще харчові волокна - улюблена страва кишкових бактерій, які захищають нас від хвороб (в шматку пшеничного хліба з цільного зерна 1,8 г клітковини); вітамін В1 необхідний для підтримки вуглеводного та енергетичного обміну, при його нестачі виникають проблеми з нервовою, травною і серцево-судинною систем (в шматку пшеничного хліба з цільного зерна 0,1 мг вітаміну В1); залізо входить до складу дихальних ферментів і м'язів, при нестачі може розвинутись анемія і м'язова слабкість; селен - це мінерал, який забезпечує стабільність клітинних мембран і регулює роботу гормонів щитовидної залози.

П'ять шматків цільнозернового пшеничного хліба (100 г) - це: половина денної норми клітковини для дорослих (20 г), майже половина денної норми B1 (1,5 мг), половина денної норми заліза для чоловіків (10 мг) і більше третини денної норми для жінок (18 мг), чверть денної норми селену для чоловіків (70 мкг) і третина денної норми для жінок (55 мкг).

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...