Науковці розповіли, чому обов'язково потрібно їсти хліб і який

Як часто кажуть: «Їсти треба чорний хліб, від нього не товстіють». Як виявилося, колір і форма не допоможуть відрізнити корисний хліб від шкідливого.

Фахівці з харчування з США вважають, що краще дивитися на тип борошна, спосіб помелу і види розпушувача, який використовувався при випічці, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Особливо підступний рафінований хліб, який роблять з борошна дрібного помелу, яке потім просівають. Вуглеводи в ньому не врівноважені клітковиною, яка працює як гальмо: чим її більше, тим повільніше засвоюються вуглеводи з продукту. Якщо вуглеводи засвоюються швидко, в крові різко підвищується рівень глюкози, а потім так само різко падає. Це підсилює голод - тому сприяє переїдання і набору ваги. У рафінованого хліба також низька харчова цінність.

Корисність хліба не треба доводити: харчові волокна уповільнюють засвоєння глюкози і сприяють травленню, а ще харчові волокна - улюблена страва кишкових бактерій, які захищають нас від хвороб (в шматку пшеничного хліба з цільного зерна 1,8 г клітковини); вітамін В1 необхідний для підтримки вуглеводного та енергетичного обміну, при його нестачі виникають проблеми з нервовою, травною і серцево-судинною систем (в шматку пшеничного хліба з цільного зерна 0,1 мг вітаміну В1); залізо входить до складу дихальних ферментів і м'язів, при нестачі може розвинутись анемія і м'язова слабкість; селен - це мінерал, який забезпечує стабільність клітинних мембран і регулює роботу гормонів щитовидної залози.

П'ять шматків цільнозернового пшеничного хліба (100 г) - це: половина денної норми клітковини для дорослих (20 г), майже половина денної норми B1 (1,5 мг), половина денної норми заліза для чоловіків (10 мг) і більше третини денної норми для жінок (18 мг), чверть денної норми селену для чоловіків (70 мкг) і третина денної норми для жінок (55 мкг).

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...