У четвер, 12 березня, в Києві пройшла презентація безпрецедентного дослідження якості води в річках Дністер і Сіверський Донець, передають Патріоти України з посиланням на Факти.
Поверхневі, а також грунтові води і донні відкладення протестували на утримання більш ніж 40 тисяч (!) різних хімічних речовин. І це при тому, що всього існує близько 100 тисяч хімічних сполук, підкреслила представниця ОБСЄ Тамара Кутонова. За її словами, настільки повні аналізи води стоять дуже дорого, тому дозволити собі їх можуть тільки багаті країни. В Україні такий глибокий моніторинг вод Дністра та Сіверського Дінця став можливий завдяки фінансуванню ОБСЄ і ООН.
Що ж стосується вод Дністра та Сіверського Дінця слід сказати, що аналізи на вміст 40 тисяч хімічних сполук проводились в лабораторії Словаччини. Зараз ми завершуємо створення в Україні чотирьох подібних лабораторій, оснащених сучасним обладнанням. А 30 старих радянського зразка закриваємо.
Безпрецедентний моніторинг вод Дністра та Сіверського Дінця проведено відповідно до зобов'язань, узятих на себе Україною в рамках асоціації з Європейським союзом. Мають бути подібні дослідження ще семи найбільших річок країни, і до 2024 року має бути вироблений план управління їх екологічним станом.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...