«Як ми з'ясували, це насправді масивна, монструозна галактика, яка налічує стільки ж зірок, скільки і наш Чумацький Шлях. При цьому вона надзвичайно активна: за темпами утворення нових зірок вона в 100 разів перевершує нашу Галактику», - повідомив один з авторів роботи Іво Лаббе з Технологічного університету Суінберн (Австралія).
Вчені припускали, що на самому ранньому етапі розвитку Всесвіту існували «галактики-монстри», що швидко розвивалися, але до сих пір не було ніяких доказів їх існування. Через це в жарт астрономи навіть порівняли подібні об'єкти з йєті.
Дослідники відзначають, що об'єкт повністю прихований хмарами космічного пилу, нагрітого зірками, і спостережуване випромінювання викликане світінням найдрібніших частинок.
Щоб заглянути крізь пилову завісу і побачити найдавнішу галактику, потрібна більш потужна апаратура, відзначають дослідники. На березень 2021 року заплановано запуск космічного телескопа імені Джеймса Вебба (JWST), який повинен детально досліджувати виявлений об'єкт і відшукати інших прихованих у Всесвіті «монстрів». «JWST зможе подивитися крізь пилову завісу і покаже, наскільки великі ці галактики насправді і як швидко вони ростуть», - зазначила одна з авторів роботи, астроном університету Арізони Христина Вільямс.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...