Науковці виявили одну з перших "галактик-монстрів" Всесвіту

Вчені встановили, що галактика надзвичайно активна: за темпами утворення нових зірок вона в 100 разів перевершує Чумацький Шлях.

Міжнародна команда астрономів з Австралії, Данії, Нідерландів, США та Швейцарії виявила одну з перших гігантських галактик нашого Всесвіту. Випромінювання космічного об'єкта зафіксував комплекс радіотелескопів ALMA (Атакамська велика міліметрова антенна решітка). Світло від галактики йшло до Землі 12,5 млрд років. Про відкриття повідомляється у виданні Astrophysical Journal, передають Патріоти України.

«Як ми з'ясували, це насправді масивна, монструозна галактика, яка налічує стільки ж зірок, скільки і наш Чумацький Шлях. При цьому вона надзвичайно активна: за темпами утворення нових зірок вона в 100 разів перевершує нашу Галактику», - повідомив один з авторів роботи Іво Лаббе з Технологічного університету Суінберн (Австралія).

Вчені припускали, що на самому ранньому етапі розвитку Всесвіту існували «галактики-монстри», що швидко розвивалися, але до сих пір не було ніяких доказів їх існування. Через це в жарт астрономи навіть порівняли подібні об'єкти з йєті.

Дослідники відзначають, що об'єкт повністю прихований хмарами космічного пилу, нагрітого зірками, і спостережуване випромінювання викликане світінням найдрібніших частинок.

Щоб заглянути крізь пилову завісу і побачити найдавнішу галактику, потрібна більш потужна апаратура, відзначають дослідники. На березень 2021 року заплановано запуск космічного телескопа імені Джеймса Вебба (JWST), який повинен детально досліджувати виявлений об'єкт і відшукати інших прихованих у Всесвіті «монстрів». «JWST зможе подивитися крізь пилову завісу і покаже, наскільки великі ці галактики насправді і як швидко вони ростуть», - зазначила одна з авторів роботи, астроном університету Арізони Христина Вільямс.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "За себя и за Колю!": Нардеп Гончаренко протролив свого колегу-"слугу" у порожній маршрутці (відео)

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 12:00

Народний депутат Олексій Гончаренко записав відеопривітання з Днем Києва у маршрутці, натякаючи на недавню ситуацію з нардепом Миколою Тищенком. Відео він опублікував у Facebook, передають Патріоти України. "З днем Києва! Київ для мене — це більше, ніж...

"Пора дзвонити Солу": Хлопець прокидався з синцями і встановив стеження в спальні ...

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 11:59

Варто було йому побачити нічний запис, він одразу зрозумів: пора терміново дзвонити адвокату.​. "Пользователь сайта Reddit под ником Soppapoppa442200 рассказал, что последние месяцы каждое утро он обнаруживал новые раны на своём теле, которых не было, ...