«Як ми з'ясували, це насправді масивна, монструозна галактика, яка налічує стільки ж зірок, скільки і наш Чумацький Шлях. При цьому вона надзвичайно активна: за темпами утворення нових зірок вона в 100 разів перевершує нашу Галактику», - повідомив один з авторів роботи Іво Лаббе з Технологічного університету Суінберн (Австралія).
Вчені припускали, що на самому ранньому етапі розвитку Всесвіту існували «галактики-монстри», що швидко розвивалися, але до сих пір не було ніяких доказів їх існування. Через це в жарт астрономи навіть порівняли подібні об'єкти з йєті.
Дослідники відзначають, що об'єкт повністю прихований хмарами космічного пилу, нагрітого зірками, і спостережуване випромінювання викликане світінням найдрібніших частинок.
Щоб заглянути крізь пилову завісу і побачити найдавнішу галактику, потрібна більш потужна апаратура, відзначають дослідники. На березень 2021 року заплановано запуск космічного телескопа імені Джеймса Вебба (JWST), який повинен детально досліджувати виявлений об'єкт і відшукати інших прихованих у Всесвіті «монстрів». «JWST зможе подивитися крізь пилову завісу і покаже, наскільки великі ці галактики насправді і як швидко вони ростуть», - зазначила одна з авторів роботи, астроном університету Арізони Христина Вільямс.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...