Науковці виявили одну з перших "галактик-монстрів" Всесвіту

Вчені встановили, що галактика надзвичайно активна: за темпами утворення нових зірок вона в 100 разів перевершує Чумацький Шлях.

Міжнародна команда астрономів з Австралії, Данії, Нідерландів, США та Швейцарії виявила одну з перших гігантських галактик нашого Всесвіту. Випромінювання космічного об'єкта зафіксував комплекс радіотелескопів ALMA (Атакамська велика міліметрова антенна решітка). Світло від галактики йшло до Землі 12,5 млрд років. Про відкриття повідомляється у виданні Astrophysical Journal, передають Патріоти України.

«Як ми з'ясували, це насправді масивна, монструозна галактика, яка налічує стільки ж зірок, скільки і наш Чумацький Шлях. При цьому вона надзвичайно активна: за темпами утворення нових зірок вона в 100 разів перевершує нашу Галактику», - повідомив один з авторів роботи Іво Лаббе з Технологічного університету Суінберн (Австралія).

Вчені припускали, що на самому ранньому етапі розвитку Всесвіту існували «галактики-монстри», що швидко розвивалися, але до сих пір не було ніяких доказів їх існування. Через це в жарт астрономи навіть порівняли подібні об'єкти з йєті.

Дослідники відзначають, що об'єкт повністю прихований хмарами космічного пилу, нагрітого зірками, і спостережуване випромінювання викликане світінням найдрібніших частинок.

Щоб заглянути крізь пилову завісу і побачити найдавнішу галактику, потрібна більш потужна апаратура, відзначають дослідники. На березень 2021 року заплановано запуск космічного телескопа імені Джеймса Вебба (JWST), який повинен детально досліджувати виявлений об'єкт і відшукати інших прихованих у Всесвіті «монстрів». «JWST зможе подивитися крізь пилову завісу і покаже, наскільки великі ці галактики насправді і як швидко вони ростуть», - зазначила одна з авторів роботи, астроном університету Арізони Христина Вільямс.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...