На сучасному Марсі за середньої температури в 40 градусів вода є тільки в покладах льоду і невеликій кількості пари в атмосфері. Оскільки тиск там в 160 разів менше земного, то вода відразу переходить у газоподібний стан. Але вона може перейти і в рідкий, внаслідок розчинених у ній солей.
П'ять років тому вчені виявили на планеті темні смуги, вирішивши, що, можливо, це сезонні потоки, що мають солі хлорної кислоти. Але, як пізніше з'ясувалося, це були потоки піску. Проте, відкриття стало приводом для дослідження, як солона вода буде поводитися на поверхні Марса.
Едгар Рівера-Валентин з Місячного і планетарного інституту в Х'юстоні спільно з колегами з допомогою комп'ютерного моделювання поєднав інформацію про погодні умови, вимірювання космічних апаратів і дані лабораторних експериментів з солями, які зустрічаються на Червоній планеті.
Виявилося, що марсіанський соляний розчин може зустрічатися на 40 відсотках поверхні планети, але в стабільному стані буде існувати лише сезонно, причому, всього 0,04 відсотка року (це близько шести годин). А його температура буде приблизно мінус 48 градусів Цельсія, що майже у два рази нижче допустимого значення для життя на Землі.
Отже, відомі нам живі організми не зможуть існувати в подібному середовищі. До речі, на думку вчених, у давнину клімат Марса був більш сприятливий для життя. Близько чотирьох мільярдів років тому там могли мешкати літотрофи — мікроорганізми, що використовують енергію неорганічних сполук.
Криза - це екзамен для влади, чи зможе вона скористатися цим шансом. "Немає фахових людей. Його оточення - дивні особи з незрозумілою репутацією. Криза проявила цей застій. Україні потрібен не просто функціонер, а людина з досвідом, баченням, стратегіє...
Українська поп-діва Оля Полякова, як і безліч інших жінок, може поділитися мало приємною історією про неналежну поведінку чоловіків. Одного разу, будучи запрошеною до будинку президента України Віктора Януковича, співачці довелося шукати шляхи відступу.