Різдвяне перемир'я на Донбасі може бути оголошене 20 або 21 грудня. Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.
"Оголошення (про припинення вогню. – ред.) буде 20 або 21 грудня. І ми побачимо, чи можливий подальший прогрес. Ми робимо це в такий спосіб. Тристороння контактна група уповноважена лідерами забезпечити це технічне рішення – скільки, коли, в який час і з якого моменту оголошується перемир'я, коли здійснюється верифікація Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ", – пояснив міністр.
Він додав, що після цього ОБСЄ потрібна хоча б доба для підготовки, адже організації необхідно забезпечити достатньо екіпажів на місцях і мати технічні можливості, щоб перевірити дотримання умов. Тільки після цього подається остаточно узгоджена дата. "Ми планували десь ближче до 24 числа. Лідери були обережніші й попросили до кінця грудня, до 31. У будь-якому разі, є достатньо часу для того, щоб це зробити", – обнадіяв Пристайко.
Що стосується планів щодо подальшого розведення військ, то, за словами Пристайка, визначення ділянок з української сторони завершилося. "Однак ми готуємо кілька альтернативних варіантів. Розглядатимуться і узгоджуватимуться ці ділянки будуть в рамках однієї з підгруп Тристоронньої контактної групи. Ми вважаємо, що на цьому етапі має бути розведення на ділянках, що мають значне гуманітарне значення. Це є пріоритетом в цих трьох або чотирьох, або по скількох там ділянках ми домовимося", – розповів глава МЗС.
Пристайко додав, що узгодження в рамках Тристоронньої контактної групи цих ділянок має відбутися максимально швидко і українську сторону влаштувало б навіть наступне засідання 18 грудня. "У нас є комбінація з тих ділянок, які ми можемо розвести. Наш досвід підказує, що не завжди це збігається. Ми повинні очікувати, що дзеркальне розведення відбудеться на тій стороні. Для цього, очевидно, потрібні домовленості, і тому ми в запасі маємо ще кілька пропозицій, які дозволять нам маневрувати під час переговорів. Ми вважаємо, що бажаним для нас є те місце, яке дає, наприклад, додаткові можливості для перетину лінії контакту", – пояснив міністр.
Особливо він акцентував увагу на тих місцях, де можна відкрити КПВВ, щоб люди мали можливість просто перетинати лінію розмежування, мати доступ до медичних і банківських послуг, до отримання пенсій. "Ми намагаємося допомогти людям з того боку якось зростатися назад з Україною", – зазначив Пристайко.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...