"Ризик (нової - ред.) пандемії обумовлений експоненціально зростаючими антропогенними змінами. Отже, звинувачувати дику природу в появі хвороб помилково, оскільки причина їхньої появи - діяльність людини і вплив цієї діяльності на навколишнє середовище", - сказано в доповіді.
COVID-19 стала шостою пандемією після спалаху грипу 1918 року. Останнім часом щорічно фіксується поява не менше п'яти захворювань, що мають потенціал глобального поширення і оголошення пандемії.
На думку вчених, дана динаміка виникла головним чином через комплекс факторів, пов'язаних з надмірною активністю людини. Зокрема, це руйнівна експлуатація навколишнього середовища внаслідок більш агресивного землекористування, вирубки лісів, розширення сільського господарства, наступу на дику природу. Це порушує взаємодію в дикій природі на рівні мікроорганізмів і зближує їхній контакт з людиною, зазначають дослідники.
Крім того на ризик виникнення нової пандемії впливають кліматичні зміни; втрата біорізноманіття, пов'язана з трансформацією ландшафтів; поява нових збудників у земноводних та інших видів тварин.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...