"Ризик (нової - ред.) пандемії обумовлений експоненціально зростаючими антропогенними змінами. Отже, звинувачувати дику природу в появі хвороб помилково, оскільки причина їхньої появи - діяльність людини і вплив цієї діяльності на навколишнє середовище", - сказано в доповіді.
COVID-19 стала шостою пандемією після спалаху грипу 1918 року. Останнім часом щорічно фіксується поява не менше п'яти захворювань, що мають потенціал глобального поширення і оголошення пандемії.
На думку вчених, дана динаміка виникла головним чином через комплекс факторів, пов'язаних з надмірною активністю людини. Зокрема, це руйнівна експлуатація навколишнього середовища внаслідок більш агресивного землекористування, вирубки лісів, розширення сільського господарства, наступу на дику природу. Це порушує взаємодію в дикій природі на рівні мікроорганізмів і зближує їхній контакт з людиною, зазначають дослідники.
Крім того на ризик виникнення нової пандемії впливають кліматичні зміни; втрата біорізноманіття, пов'язана з трансформацією ландшафтів; поява нових збудників у земноводних та інших видів тварин.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...