Не коронавірусом єдиним: "Після COVID-19 світу загрожують нові пандемії", - вчені

Останнім часом щорічно фіксується поява не менше п'яти захворювань, що мають потенціал глобального поширення і оголошення пандемії.

Коронавірус COVID-19 є не продуктом дикої природи, а результатом впливу людини на навколишнє середовище. Таким чином, в майбутньому людству загрожуватимуть нові пандемії. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених, об'єднаних в міжурядову науково-політичну платформу з питань біорізноманіття та природних ресурсів (IPBES). Про це йдеться в доповіді, опублікованій 29 жовтня, передають Патріоти України.

"Ризик (нової - ред.) пандемії обумовлений експоненціально зростаючими антропогенними змінами. Отже, звинувачувати дику природу в появі хвороб помилково, оскільки причина їхньої появи - діяльність людини і вплив цієї діяльності на навколишнє середовище", - сказано в доповіді.

COVID-19 стала шостою пандемією після спалаху грипу 1918 року. Останнім часом щорічно фіксується поява не менше п'яти захворювань, що мають потенціал глобального поширення і оголошення пандемії.

На думку вчених, дана динаміка виникла головним чином через комплекс факторів, пов'язаних з надмірною активністю людини. Зокрема, це руйнівна експлуатація навколишнього середовища внаслідок більш агресивного землекористування, вирубки лісів, розширення сільського господарства, наступу на дику природу. Це порушує взаємодію в дикій природі на рівні мікроорганізмів і зближує їхній контакт з людиною, зазначають дослідники.

Крім того на ризик виникнення нової пандемії впливають кліматичні зміни; втрата біорізноманіття, пов'язана з трансформацією ландшафтів; поява нових збудників у земноводних та інших видів тварин.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Безнадежная, унылая, грязная клоака": "Жизнь на Донбассе хуже, чем в аду", - Гіркін (відео)

середа, 25 листопад 2020, 14:00

​Ексватажок терористів "ДНР" росіянин Ігор Гіркін "Стрєлков" порівняв нинішню ситуацію в ОРДЛО з клоакою, якої до того ж керує шахрай. Про це терорист заявив на YouTube-каналі "РойТВ", передають Патріоти України 2 листопада 2019 року. За його словами, ...

З архіву ПУ. Під час перегляду порносайту мати знайшла свою зниклу доньку

середа, 25 листопад 2020, 13:00

Дівчинка близько року перебувала в розшуку. У США мати побачила свою зниклу 15-річну доньку на сайті для дорослих Pornhub. Дівчинка приблизно рік перебувала в розшуку, передають Патріоти України 3 листопада 2019 року з посиланням на іноземні ЗМІ. Мати ...