"Не квотувати і забороняти, а підтримувати і розвивати": Співвласник "Кварталу 95" виступив за скасування ухваленого закону про мову

Також він вважає, що без російського ринку Україна буде деградувати.

Борис Шефір

Співвласник студії “Квартал 95” Борис Шефір вважає, що нещодавно ухвалений закон про мову потрібно відмінити, передають Патріоти України з посиланням на Детектор медіа.

“Квоти і заборони - це погано. Будь-які. Це суперечить Конституції України. Статтю 10, де йдеться про державну мову, завжди цитують наполовину. Друга частина статті говорить про те, що регіональні мови і російська (окремо виділена) держава підтримує і розвиває. Квоти - це не розвиток, це придушення мови. Звичайно, українську мову треба підтримувати і розвивати. Але не шляхом квотування, а, наприклад, якимись преференціями, наприклад, в оподаткуванні. Українська мова повинна стати модною. А виробництво на українському - комерційно привабливим”, - заявив Шефір.

Йому здається, що президент України Володимир Зеленський впроваджуватиме таку політику.

“Просто зараз не потрібно смикати проблему мови, вона ділить суспільство. Спочатку потрібно війну зупинити, а потім вирішувати інші завдання. Так само і з книгами. Навіщо забороняти? Можна ж україномовні книги звільнити від податку, а на російськомовні - підвищити. Але не забороняти. Ви подивіться на українське державне телебачення. Це ж самий ганебний канал”, - додав співвласник “Кварталу 95”.
Більше того, Шефір очікує перегляд квот. На його думку, 90% - це багато. “Закон про мову потрібно скасувати і прийняти нормальний закон. Це перший крок для скасування війни”, - каже він.

Крім того, Шефір хоче, щоб влада профінансувала його проект. “Також хочу, щоб влада мені профінансувала “Майданс”. Просто я впевнений в геніальності цього проекту. А так у нас досить хороша ситуація. Кілька холдингів конкурують і створюють хороші речі. Але без російського ринку ми будемо деградувати”, - уточнив Шефір.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "Фільм жахів про зомбі в піонерському таборі...": Шокуючі записки вінничан-дикунів про умови відпочинку в Рассейці

вівторок, 7 липень 2020, 18:00

Покинуте село в ср…ці світу. Все загажене по дахи. Комарі, гризуть, занедбані і закриті бази, розвал і руїна, - зазначають відпочиваючі... Про це пише у своєму блозі вінницький журналіст Роман Ковальський, передають Патріоти України. Далі - мовою оригі...

Хіти тижня. "Нехай хоч треті груди мені малюють!": Ексчиновниця в купальнику пояснила сміливе відео

вівторок, 7 липень 2020, 16:00

Після того, як відео "проти політичних проститутів" отримало великий відгук серед українців, Клітіна вирішила прокоментувати своє рішення записати ролик. Олександра Клітіна, колишня заступник міністра інфраструктури Владислава Криклія, яку після гучног...