Блазари представляють собою активні ядра галактик з релятивістськими струменями, спрямованими в бік спостерігача. Таким чином, вони представляють собою різновид квазарів, всі з яких мають в центрі надмасивну чорну діру.
Markarian 501 відноситься до лацертидів - потужних джерел електромагнітного випромінювання, які випускають радіацію у всіх діапазонах спектру.
Вчені проаналізували дані, отримані при спостереженні Mrk 501 за допомогою орбітальної обсерваторії Fermi Gamma-ray Space Telescope в період з серпня 2008 року по червень 2018 року. Вони виявили виразні квазіперіодичні коливання, що повторюються приблизно кожні 332 дня. Однак при цьому зміни в інтенсивності гамма-променів слабшали протягом останніх років.
Ймовірними причинами явища дослідники називають присутність в блазарах подвійної надмасивної чорної діри; зміни моменту імпульсу, в результаті яких джети змінюють своє спрямування; прецесію акреційного диску під впливом крутного моменту.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...