Спільний відеоперегляд створює у шимпанзе таке ж відчуття близькості, як і у людей. До такого висновку прийшли американські вчені, передають Патріоти України з посиланням на ВВС.
В ході експерименту вчені показували шимпанзе коротке відео про їх побратимів. У цей час дослідники також використовували прилади для відстеження рухів очей, щоб розуміти, чи дійсно тварини дивляться фільм.
Учені спостерігали за поведінкою кількох десятків шимпанзе під час перегляду і після того, як завершилося відео.
З’ясувалося, що після перегляду шимпанзе з більшою ймовірністю будуть залишатися разом і будуть взаємодіяти один з одним.
Як зазначив Воутер Вольф, результати експерименту суперечать уявленням про те, що здатність переживати такий колективний досвід – це унікальна людська особливість.
“Це характерно як людям, так і вищим приматам, і має набагато більш глибокі еволюційні корені, ніж вважалося», – зазначив він.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...