Святий Наум є одним з дванадцяти малих біблійних пророків, він написав Книгу пророка Наума, сьому серед книг "малих пророків". Детальніше про свято, його історію, традиції і заборони – передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.
Святий пророк Наум був родом із села Елкоша в Галілеї. Жив він у 7-му столітті до Різдва Христового. Його ім'я означає "Той, що втішає" і, можливо, є зменшеною формою від імені Неємія ("Господь утішить").
Обставини життя пророка маловідомі. Він помер на 45-му році і був похований в своїй рідній землі.
Старозавітна книга Наума була написана в період між падінням Фів і падінням Ніневії – між 663 і 612 роками до нашої ери.
Книга пророкує загибель ассірійського міста Ніневії за беззаконня, хулу ассірійського царя Сеннахіріма на Бога і за руйнування Ізраїльського царства.
З давніх-давен пророк Наум вважається покровителем учнів, за що його і прозвали Грамотієм.
В Україні, за традицією, на свято Наума, 14 грудня, починалися заняття в дореволюційній школі. Кожен учень приносив до школи горщик каші і повинен був почастувати вчителя.
А оскільки вчитель не міг з'їсти стільки каші, то всі витягали з-за халяви чобота по ложці і до трапези приступали всі.
Якщо в День Наума зірки світили яскраво, це означало прихід морозів. Гучне каркання ворон віщувало снігопад. Глухий гавкіт собак – до хуртовини. Хмари проти вітру пливуть – до похолодання. Північний вітер у день Наума також віщував сильне похолодання.
Якщо 14 грудня місяць у рукавицях (з боковими стовпами), то вдарить мороз, а якщо "на спинці лежить" – до потепління.
Також вірили, що народжені 14 грудня в майбутньому будуть багатими і щасливими.
Раніше вважалося, що під час уроків не можна їсти, інакше вивчене заїж. А книгу не можна залишати відкритою – а то все, що вчив, забудеш.
Також люди вірили, що пророк Наум і дурну голову наведе на розум.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...