Не забудьте почастувати свого вчителя: День пророка Наума. Традиції, що прийнято, а що не можна робити 14 грудня

14 грудня православна церква відзначає День пам'яті святого пророка Наума.

Святий Наум є одним з дванадцяти малих біблійних пророків, він написав Книгу пророка Наума, сьому серед книг "малих пророків". Детальніше про свято, його історію, традиції і заборони – передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.

День пам'яті пророка Наума: історія

Святий пророк Наум був родом із села Елкоша в Галілеї. Жив він у 7-му столітті до Різдва Христового. Його ім'я означає "Той, що втішає" і, можливо, є зменшеною формою від імені Неємія ("Господь утішить").

Обставини життя пророка маловідомі. Він помер на 45-му році і був похований в своїй рідній землі.

Старозавітна книга Наума була написана в період між падінням Фів і падінням Ніневії – між 663 і 612 роками до нашої ери.

Книга пророкує загибель ассірійського міста Ніневії за беззаконня, хулу ассірійського царя Сеннахіріма на Бога і за руйнування Ізраїльського царства.

День Наума: традиції

З давніх-давен пророк Наум вважається покровителем учнів, за що його і прозвали Грамотієм.

В Україні, за традицією, на свято Наума, 14 грудня, починалися заняття в дореволюційній школі. Кожен учень приносив до школи горщик каші і повинен був почастувати вчителя.

А оскільки вчитель не міг з'їсти стільки каші, то всі витягали з-за халяви чобота по ложці і до трапези приступали всі.

Народні прикмети в День Наума

Якщо в День Наума зірки світили яскраво, це означало прихід морозів. Гучне каркання ворон віщувало снігопад. Глухий гавкіт собак – до хуртовини. Хмари проти вітру пливуть – до похолодання. Північний вітер у день Наума також віщував сильне похолодання.

Якщо 14 грудня місяць у рукавицях (з боковими стовпами), то вдарить мороз, а якщо "на спинці лежить" – до потепління.

Також вірили, що народжені 14 грудня в майбутньому будуть багатими і щасливими.

День Наума: що не можна робити

Раніше вважалося, що під час уроків не можна їсти, інакше вивчене заїж. А книгу не можна залишати відкритою – а то все, що вчив, забудеш.

Також люди вірили, що пророк Наум і дурну голову наведе на розум.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Загадку лохнеського чудовиська розкрили українські вчені

п’ятниця, 27 листопад 2020, 1:00

В океанах, морях, озерах існують хвилі, які побачити своїми очима практично неможливо, адже вони прокочуються в товщі води. Тому їх назвали внутрішніми. — Сразу скажу, что наша группа не ставила задачу разгадать тайну лох-несского чудовища, но получило...

Неможливо відірвати погляд: Художниця перетворює макіяж на маленькі твори мистецтва (фото)

п’ятниця, 27 листопад 2020, 0:07

Хто б міг подумати, що повіки можуть бути полотном. Візажист з Ізраїлю на ім'я Тал Пелег опанувала мистецтво макіяжу досконало, і тепер її роботи більше нагадують картини, ніж звичний мейкап. Малюнки, які вона створює на повіках, дуже крихітні, але спо...