Небезпечний сусід: Вчені з'ясували, де в будинку може жити коронавірус

Дослідники вивчили різні поверхні, такі як пульти, меблі, дверні ручки, душові, а також повітря в приміщеннях і стічні води.

Дослідники з Німеччини перевірили, на яких поверхнях в будинках може жити COVID-19. Виявилося, що найвища концентрація вірусу присутня в стічних водах з раковин, передають Патріоти України з посиланням на Die Zeit.

Команда вчених під керівництвом мікробіолога Рікарди Марії Шмітхаузен з Бонна і вірусолога Хендріка Стріка вивчила 21 будинок в окрузі Гангельт, що в Німеччині, де була зафіксована порівняно велика кількість заражених людей. У кожному з цих будинків як мінімум одна людина хворіла COVID-19.

Дослідники вивчили різні поверхні, такі як пульти, меблі, дверні ручки, душові, а також повітря в приміщеннях і стічні води.

В результаті аналіз всіх зразків повітря дав негативний результат, а 15% перевірених зразків стічних вод – позитивний. Причому, найбільш насиченою вірусом водою опинилася та, що з раковини (19%), а найменша концентрація – в туалеті (8,7%).

"Це може бути пов'язано з тим, що вірусне навантаження найбільш високе на руках і в горлі. Тому при митті рук і чищенні зубів вірус може потрапити в раковину", – пояснили вчені.

На поверхнях вірус виявили всього у 3,36% зразків – на пульті дистанційного керування і металевих дверних ручках. При цьому збудник COVID-19 не був знайдений на продуктах харчування, одязі, тварин і рослини.

"Результати свідчать про те, що в домашньому середовищі Sars-CoV-2 живе не надто довго і тому такий спосіб передачі відіграє меншу роль, але, з іншого боку, можливо, що вірус в зразках лише не дожив до дослідження в лабораторії", – відзначили дослідники.

Вони порадили не робити поспішних висновків, так як цю інформацію потрібно перевірити і іншими методами, щоб скласти повну картину.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...