"Нех*й шастать!": Боснія і Герцеговина не пустила до себе російських військових медиків

Військові лікарі з РФ повинні були потрапити в місто Мостар, розташований в боснійсько-хорватської частини країни, проте російські фахівці ще на початку квітня прибули в Республіку Сербську, ентитетів (освіта) в складі Боснії і Герцеговини.

Влада Боснії і Герцеговини відмовили військовим лікарям з Російської Федерації в доступі на основну частину території країни. Про це йдеться в заяві прес-служби міністерства безпеки республіки, передають Патріоти України.

Спочатку присутність російських військових медиків в країні була обумовлена на вищому рівні: росіяни повинні були потрапити в місто Мостар для проведення дезінфекції від коронавіруса приміщення місцевої лікарні. Однак у справу втрутилися велика політика і дипломатія: місто Мостар знаходиться в боснійсько-хорватській частині держави, а російські фахівці ще на початку квітня приїхали в Республіку Сербську, ентитет (утворення) в складі Боснії і Герцеговини.

Не виключено, що в Сараєво сприйняли такі дії росіян як спробу міжнародного визнання сербського анклаву, тому російським лікарям було відмовлено в доступі на основну частину країни.

Республіка Сербська з'явилася на карті Балкан на початку 1990-х років під час розпаду Югославії: більшість населення там склали православні серби, вони оголосили про свою незалежність від Боснії і Герцеговини, яку населяють католики-хорвати і боснійці-мусульмани. У 1992-1995 роках край пережив масштабні бойові дії, в ході яких загинули десятки тисяч людей з обох сторін. У конфлікт втрутилися США і країни НАТО: Росія офіційно не брала участі у війні, але підтримувала боснійських сербів зброєю, технікою і живою силою у вигляді найманців і добровольців. У 1995 році, після укладення Дейтонського перемир'я, Республіка Сербська була реінтегрована до складу Боснії в якості "держави в державі".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...