Равликові ферми почали з'являтись кілька років тому, а тепер уже існує окрема асоціація виробників равликів, яка об'єднує 86 ферм у 19 областях, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.
Делікатес у мушлі рідко побачиш на святковому столі українця. Звідки ж тоді попит? Головний ринок збуту – це Західна Європа. За рік тут споживають кілька десятків тисяч тонн молюсків, а хотіли б і більше. Ринок заповнений на 70% і, схоже, українці радо готові заповнити нішу. Клімат наш підходить, землі достатньо, як і сировини для годування.
Наразі потужності України невеликі – до 400 тонн равликів у рік. Водночас переробні заводи в Європі радо приймають партії і на 600 тонн. За такі масштаби обіцяють вищу ціну і, що не менш важливо, тоді українці зможуть продавати свій товар напряму французам та італійцям, уникаючи посередників, а це переважно польські чи латвійські компанії.
Такі умови породили ще одну особливість равликового бізнесу в Україні. Тут фермери не конкуренти, а радше компаньйони. Першопрохідці, які налагодили роботу власних ферм, готові ділитися секретами: записують ролики у YouTube та запрошують до себе на навчання.
Якщо вам здалося, що догляд за фермою – не бий лежачого, то мусимо розчарувати. Власники такого бізнесу відпочивають хіба що в грудні-січні, коли їхні підопічні впадають в анабіоз.
Приблизно з середини лютого в розпліднику піднімають температуру до 17 градусів і починається новий цикл, що триватиме аж до жовтня. Один равлик за рік може дати потомство, яке, подорослішавши, сягне 35-ти кілограмів. До того ж равлики – гермафродити, тож після спарювання обидва продовжать свій рід.
Тут ви працюєте за гривні, а продаєте в євро – так коротко озвучують головну перевагу равликового бізнесу. Кілограм живих молюсків коштує приблизно 3,5 євро, тоді як одна ферма продукує кілька десятків тонн. Інший продукт – равликова ікра, ціна якої становить тисячу доларів за кілограм.
Якщо Європа приваблює гуртовими продажами, то в роздріб найвигідніше равликів продавати українським ресторанам та супермаркетам. Тоді молюск коштуватиме майже удвічі дорожче. Бракує тільки попиту, адже українці з'їдають лише 10% равликів. Тож фермери часто відкривають дегустаційні зали, аби допитливих відвідувачів перетворити на майбутніх клієнтів.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...