Вчені Університету Торонто виявили одноклітинні мікроорганізми, які живуть у водах шахти Кідда в Канаді, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Вони виживають, поглинаючи хімічні речовини, що утворюються при взаємодії води з оточуючими породами. Відкриття допоможе з'ясувати, яким чином життя виникло на Землі і чи здатне витримувати умови на інших планетах.
Дослідники з'ясували, що пірит (дисульфід заліза) може підтримувати життєдіяльність організмів при відсутності сонячного світла і кисню. Це пояснює, за рахунок чого бактерії можуть жити в ізольованих підземних резервуарах. Відомо, що глибоко під земною поверхнею можуть існувати більше трильйона трильйонів одноклітинних істот.
Через невелику кількість енергії, доступної для підземних мікроорганізмів, їх метаболізм сильно сповільнився. В результаті вони можуть виживати, не відчуваючи ніяких змін, протягом тисяч років.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...