Невідомі раніше бактерії, що "пожирають" метал, відкрили американські науковці

Перші мікроби, які можуть поглинати прості неорганічні хімічні речовини і витягати з них енергію, виникли приблизно 3,9-3,65 мрлд років тому.

Американські мікробіологи випадково відкрили відразу два нових види бактерій, які можуть отримувати енергію, окислюючи марганець. Статтю з описом відкриття опублікував науковий журнал Nature, передають Патріоти України.

"Є цілий пласт досліджень, автори яких намагаються зрозуміти, чому трубопроводи в деяких регіонах Каліфорнії іноді забиваються загадковими відкладеннями з оксиду марганцю. Думаю, що багато колег підозрювали, що в цьому могли бути винні мікроби, проте тільки зараз ми знайшли перші підтвердження цього", - розповів професор Каліфорнійського технологічного інституту (США) Джаред Лідбеттер.

Перші мікроби, які можуть поглинати прості неорганічні хімічні речовини і витягати з них енергію (їх називають аутотрофи), виникли приблизно 3,9-3,65 мрлд років тому. Для виробництва складної органіки ці організми навчилися використовувати найрізноманітніші речовини, починаючи з водню і закінчуючи екзотичними солями заліза і сполуками сірки.

Проводячи експерименти з солями марганцю, Лідбеттер і його колега Хан Ю випадково відкрили нові види цих мікробів. Після цих дослідів вчені залили брудну пробірку, стінки якої були покриті бежевим порошком з карбонату марганцю, звичайною водопровідною водою і залишили її відмокати.

Через кілька тижнів біологи помітили, що світлий порошок зник і посудина покрилася чорним нальотом невідомого походження. Вивчивши його склад, вчені виявили, що він складається з порошку двоокису марганцю, який не міг виникнути сам по собі.

Завдяки цьому біологи виділили з водопровідної води відразу два штами бактерій, які можуть перетворювати солі марганцю в двоокис цього металу, використовуючи для цього вуглекислий газ. Їх назвали Manganitrophus noduliformans і Ramlibacter lithotrophicus. Перший мікроб - далекий родич бактерій з роду Nitrospira, які можуть харчуватися сполуками азоту, а другий належить до бетапротеобактерій.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...