Вчені створили дві "контрольні групи" з кішок – повністю домашні тварини та вихованці з "котокафе". Вивчалися реакції кішок на чотири випадкових іменники, до яких їх привчили заздалегідь, на чотири клички кішок, що живуть разом з ними та на власне ім'я кішки.
Генеральний результат виявився таким: обидві "фокус-групи" показали явний відгук на імена, але дещо по-різному. Кішки явно вирізняли свої імена від довільних іменників. Разом з тим, домашні кішки виділяли і власне ім'я з числа імен інших котів, в той час як ті, що живуть в кафе, не відрізняли своє ім'я від інших імен, але відрізняли всі ці імена від інших іменників.
У другому експерименті брали участь кішки, що живуть в колективі з чотирьох або більше тварин, там перевірялося їх вміння відрізняти свої ім'я від кличок інших. Якщо в попередніх дослідах всі слова озвучувалися тільки власниками кішок, то в ще одному експерименті слова вимовляла чужа людина, а вчені стежили за тим, чи розуміє кішка своє ім'я в цьому випадку.
Основним сигналом, що означає реакцію на подразник, вважався рух вухом або головою. Зсув тіла кішки, рух хвоста і нявкання в якості реакції на ті чи інші слова, включаючи імена, зафіксовані лише у 10% кішок, інші опускаються лише до того, що ведуть вухом або злегка повертають голову.
У першому експерименті 11 з 16 піддослідних кішок зменшували інтенсивність реакції в процесі вимови чотирьох іменників. Але при цьому коли після чотирьох іменників тим же голосом і тоном вимовлялося ім'я кішки, 9 з 16 продемонстрували підвищення інтенсивності відгуку.
У другому експерименті, де називалися імена кількох кішок, домашні тварини дізнавалися імена товаришок гірше, ніж власне ім'я. Кішки ж з "котокафе" практично однаково реагували як на імена інших кішок, так і на власне ім'я.
Під час експерименту, де слова вимовляла чужа людина, результати були такими: 20 з 33 піддослідних кішок демонстрували зниження інтенсивності реакції в міру перерахування різних іменників від першого до четвертого незнайомою людиною.
На думку дослідників, це означає, що кішки ідентифікують власні імена, як в устах власників, так і сторонніх людей, при цьому жительки "котячих кафе" практично не відрізняють власні імена від імен інших котів, але відрізняють всі ці імена від інших іменників.
В результаті дослідження показало, що кішки вміють розрізняти власні імена, але практично не показують цього людині і реагують на своє ім'я не тому, що воно їм емоційно близьке, а тільки тоді, коли їм це для чогось потрібно.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...