Нові технології: Науковці навчились виявляти наркоманів за відбитками пальців

На думку вчених, відкриття дозволить зробити суспільство безпечнішим і швидше допомогти залежним із лікуванням.

Вчені провели досліди з виявлення наркоманів шляхом аналізу відбитків їхніх пальців. Про це повідомляє The Journal of Analytical Toxicology, передають Патріоти України.

Команда вчених з Університету Суррея розповіла, що знімала відбитки пальців у людей, які звернулися за допомогою в реабілітаційні центри і протягом попередніх 24 годин вживали кокаїн або героїн. Навіть якщо ретельно вимити руки перед експертизою, мікроскопічні сліди наркотиків переносяться на знімки разом з чорнилом.

Відзначається, що в ході дактилоскопії молекули з наркотиками були виявлені і у людей, які не приймали самі наркотики, а лише мали з наркоманами фізичний контакт. Аналіз може ідентифікувати сліди героїну, кокаїну або 6-АМ у того, хто обмінявся рукостисканням з людиною, яка приймала наркотики, а також у того, хто міг доторкнутися до наркотику.

На думку вчених, відкриття нової технології виявлення людей, хворих на наркоманію, дозволить зробити суспільство безпечнішим і швидше допомогти залежним із лікуванням.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...