Нову гравітаційну систему накопичення енергії створюють у Великій Британії

Гравітаційні накопичувачі - одна з перспективних технологій зберігання енергії, яка тестується в різних країнах, але поки не реалізована в промислових обсягах

Шотландський стартап Gravitricity оголосив про початок пілотного проекту гравітаційного накопичувача енергії на промисловому майданчику в порту Літ (Единбург), найбільшому закритому глибоководному порту Шотландії, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Прототип потужністю 250 кВт буде використовувати два 25-тонних вантажі, підвішених на 16-метровій вежі на сталевих тросах. Вартість проекту складає 1 млн фунтів стерлінгів.Двомісячна програма випробувань повинна підтвердити модельні розрахунки і створити основу для першого повномасштабного проекту компанії потужністю 4 МВт, який збираються почати в 2021 році.

Система Gravitricity промислового масштабу встановлюється над 150-1500-метрової шахтою. Електроенергія використовується для підняття вантажу (накопичення) і виробляється при його опусканні в шахту.
Маса вантажів в промисловій системі Gravitricity, за даними компанії, може варіюватися від 500 до 5000 тонн.
Компанія заявляє час відгуку - з нуля до повної потужності - менше однієї секунди.
Термін служби: 50 років без втрати продуктивності.
Gravitricity планує впровадити свою технологію в вийшли з експлуатації шахтах по всьому світу.
Гравітаційні накопичувачі - одна з перспективних технологій зберігання енергії, яка тестується в різних країнах, але поки не реалізована в промислових обсягах (ГАЕС - найближчий аналог гравітаційних СНЕ - ми тут не розглядаємо).
Швейцарська компанія Energy Vault збирається поставити систему потужністю 4 МВт і ємністю 35 МВт * год для енергетичної компанії Tata Power.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...