Науковий співробітник Національного університету “Львівська політехніка” Юрій Сухацький розробив енергоощадну технологію очищення водойм, насамперед від бензину, нафталену, антрацену, передають Патріоти України з посиланням на GalNet.
Новий спосіб очищення передбачає використання кавітації. Технологія допомагає очищати не тільки природні водойми, а й рідкофазні відходи промислових підприємств. За словами вченого, винахід вже запатентовано і планується запустити у промислове виробництво.
"Використовую кавітацію — явище, коли всередині рідини утворюються порожнини, які заповнюються газом, парою або їх сумішшю. Своєрідний електричний струм пропускається через воду і вбиває бактерії завдяки подачі імпульсів тиску, які утворюються в кавітаційних бульбашках", — пояснює вчений.
Для детального дослідження Юрій Сухацький отримав президентський грант, який планує використати для закупки реактивів та подальших експериментів. За словами вченого запропонований метод також енергоощадним.
"Мікроорганізми, які використовують для очищення біологічним методом, можуть не витримувати навантаження і вмирати. Кавітацією ж можна очищати навіть невеликі об’єми, а потім оброблені об’єми використовувати у необробленому середовищі — це економія на устаткуванні та, відповідно, заощадження коштів", — розповідає Юрій.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...