Очільниця столичної лікарні розповіла про актуальну ситуацію щодо боротьби з COVID-19

У середині квітня місця для хворих на коронавірус COVID-19 в Олександрівській клінічній лікарні в Києві були заповнені на 100%, але в кінці місяця вільні ліжка вже були.

Людмила Антоненко

Про це повідомила головна лікарка Людмила Антоненко, передають Патріоти України з посиланням на LB.uа.

Медичка уточнила, що раніше в інфекційному корпусі лежали 86-88 осіб, станом на 29 квітня їх було 69. "Ми виписуємо по 18 хворих на добу, а надходження останні 2-3 доби – до 10 хворих", – зазначила вона.

Жінка підкреслила, що два дні занадто малий відрізок для виявлення тенденції епідемії. "Я б не розслаблялася. Але факт – 2-3 діб у нас надходження до 10 хворих", – сказала вона.

Антоненко зазначила, що в реанімації лікарні перебувають 5 хворих, вони киснезалежні, але не на ШВЛ і не на ЕКМО. "У нас за структурою 82 ліжка в інфекційних відділеннях, ще 6 ліжок в інфекційній реанімації. І додатково ми розгорнули ще 20 ліжок у тому ж корпусі. Тобто, ми могли помістити там до 100 хворих, сконцентрували в тому корпусі обладнання, повністю забезпечили засобами індивідуального захисту весь персонал", – розповіла Антоненко.

Крім того, для прийому хворих на COVID-19 підготовлений ще один корпус, який до цього використовувався для надання медичної допомоги пацієнтам з інсультами. "Це було непросто – треба було повністю звільнити корпус... А потім підготувати все для прийому інфекційних хворих. Усередині корпусу потрібно було зробити зонування – чисту зону, сіру зону, так звану буферну та брудну зони, де власне знаходяться хворі і працюють фахівці в засобах індивідуального захисту. Я звернулася за допомогою до меценатів, і деякі з них відразу відгукнулися. За тиждень підготували корпус ще на 100 ліжок. Але поки цей корпус ми не заповнювали", – розповіла директорка лікарні.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...