Ось уже третій день в Грузії не припиняються масові акції протесту, спровоковані приїздом російського депутата Сергія Гаврилова та його виступом в Парламенті країни. Високопоставлений російський чиновник-комуніст (!) прибув в Тбілісі, щоб головувати на Міжпарламентській православній (!) Асамблеї. У четвер, перебуваючи в залі засідань, він був розміщений в кріслі голови грузинського Парламенту, що було сприйнято багатьма громадянами Грузії як образу на тлі триваючої російської військової окупації. В той же день в центрі Тбілісі зібралося кілька тисяч протестувальників, які змусили російську делегацію покинути Грузію.
Цей стихійний протест, через кілька годин після свого початку, був жорстоко розігнаний владою із застосуванням сльозогінного газу і гумових куль. Однак на наступний день маніфестації відновилися з подвоєною силою і захлиснули вже всю країну.
Спроби правлячої партії "Грузинська мрія" поєднувати прозахідну риторику з відвертим прокремлівським колабораціонізмом, зазнали чергового, і, схоже, остаточного фіаско. Вони відкрито вважали за краще захистити російських депутатів від грузинського народу, а не навпаки. Протягом 7 років свого перебування при владі "Мрія" неодноразово здійснювала дії в інтересах Росії, що завдають шкоди національній безпеці Грузії. Вони не тільки фактично звели "нанівець" міжнародні зусилля попереднього уряду щодо вирішення питання окупованих територій, але ще і намагалися перекласти на Грузію провину за початок російсько-грузинської війни в 2008 році. За весь цей час вони не вжили жодних успішних дій, щоб зупинити російську "повзучу окупацію" в Цхінвальському регіоні і захистити грузинських громадян, яких викрадають окупанти з метою викупу. Порушення прав людини, які здійснюються щодо етнічних грузин в окупованій Абхазії, також не знаходять ніякого відгуку в олігархічному уряді Іванішвілі.
Зрозуміло, в подібній ситуації поява офіційного представника країни-окупанта в Парламенті Грузії не могла викликати у людей ніякої іншої реакції, крім роздратування і гніву, що і вилилося в безпрецедентний за своїми масштабами вуличний протест.
Для "Грузинської мрії" те, що відбулося, фактично є вироком, який рано чи пізно призведе до падіння проросійського олігархічного режиму. З огляду на той факт, що на кількох попередніх виборах їм вдалося зберегти владу лише за рахунок масових фальсифікацій, подібний сценарій не викликає сумнівів.
Що ж стосується "потерпілого" депутата Гаврилова та інших офіційних представників Росії, то їхня реакція виявилася цілком передбачуваною. У Москві поспішили оголосити грузинські події "русофобською провокацією" і у відповідь заборонили з липня польоти російських авіакомпаній в Грузію. На думку російського керівництва, скорочення таким чином числа російських туристів змусить Грузію стати більш лояльною у відносинах з Росією.
"Все это мы уже проходили в 2006 году, но в Москве почему-то по-прежнему твердо убеждены, что наша страна не сможет существовать без них. Они не учитывают один факт - народ, который за несколько часов, без всякого призыва, способен встать на защиту своей чести и суверенитета, не будет страдать и унижаться от отсутствия российских туристов. Если для вас и туризм - это оружие против Грузии, то запомните, оккупанты, you are not welcome!", - зазначають грузинські журналісти.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...