Окремий закон для опозиції від "Слуг народу": Що це буде

Перший віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук розповів, що внести в Раду відповідний законопроєкт можуть вже восени, а потрібен він передовсім для закріплення прав опозиції.

"Слуга народу" готує окремий законопроєкт про опозицію. Попередній варіант законопроєкту можна внести вже у вересні – жовтні, нині ще тривають обговорення. Про це розповів перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

"Це перший варіант, який буде на обговорення. Бо ми теж хочемо його обговорити широко. І ми хочемо зробити, щоб цей законопроєкт був надзвичайно ґрунтовним і не міг бути підданий змінам", – пояснив Руслан Стефанчук.

Він зауважив, що нинішня влада завтра легко може стати опозицією. Тому "Слуга народу" хоче внести цим законопроєктом зміни в Конституцію, аби завтра їх не могли скасувати. "Для мене є важливим передовсім закріплення каталогу прав опозиції. Крім того, потрібно створити гарантії, щоб ці речі не змінилися незалежно від того, якою буде влада", – розповів віцеспікер парламенту.

Що таке опозиція і якою є її роль в політиці?

Традиційно влада поділяється на саму владу або ж коаліцію влади з одного боку, а також на опозицію з іншого. У демократичних країнах опозиція є важелем стримування й противаг, що має гарантувати ефективне функціонування політичної системи.

Представники опозиції теж беруть активну участь у політичному житті країни, хоча й мають дещо обмежені повноваження, якщо порівнювати з владою. Наприклад, в Україні лише влада може призначати свій уряд. Опозиція ж може лише підтримати або ні запропоновані їй кандидатури.
Яскравим прикладом є Петро Порошенко. Ще на початку 2019 року в його руках і руках його партії була вся влада в країні. Втім вже після президентських, а згодом і парламентських виборів Порошенко і його партія відійшли в опозицію.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...