Окремий закон для опозиції від "Слуг народу": Що це буде

Перший віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук розповів, що внести в Раду відповідний законопроєкт можуть вже восени, а потрібен він передовсім для закріплення прав опозиції.

"Слуга народу" готує окремий законопроєкт про опозицію. Попередній варіант законопроєкту можна внести вже у вересні – жовтні, нині ще тривають обговорення. Про це розповів перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

"Це перший варіант, який буде на обговорення. Бо ми теж хочемо його обговорити широко. І ми хочемо зробити, щоб цей законопроєкт був надзвичайно ґрунтовним і не міг бути підданий змінам", – пояснив Руслан Стефанчук.

Він зауважив, що нинішня влада завтра легко може стати опозицією. Тому "Слуга народу" хоче внести цим законопроєктом зміни в Конституцію, аби завтра їх не могли скасувати. "Для мене є важливим передовсім закріплення каталогу прав опозиції. Крім того, потрібно створити гарантії, щоб ці речі не змінилися незалежно від того, якою буде влада", – розповів віцеспікер парламенту.

Що таке опозиція і якою є її роль в політиці?

Традиційно влада поділяється на саму владу або ж коаліцію влади з одного боку, а також на опозицію з іншого. У демократичних країнах опозиція є важелем стримування й противаг, що має гарантувати ефективне функціонування політичної системи.

Представники опозиції теж беруть активну участь у політичному житті країни, хоча й мають дещо обмежені повноваження, якщо порівнювати з владою. Наприклад, в Україні лише влада може призначати свій уряд. Опозиція ж може лише підтримати або ні запропоновані їй кандидатури.
Яскравим прикладом є Петро Порошенко. Ще на початку 2019 року в його руках і руках його партії була вся влада в країні. Втім вже після президентських, а згодом і парламентських виборів Порошенко і його партія відійшли в опозицію.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...