Окупанти тривалий час відмовчувалися, лікарям наказали не надавати точних діагнозів. Повністю приховати наслідки катастрофи росіяни не змогли, тому що люди розповсюджували інформацію мережею. Розголосу додали українські прикордонники, що несли службу на КПВВ "Каланчак" та "Чаплинка", що отруїлися під час несення служби. Їх доправили до лікарні в Одесі.
Після цього стало відомо, що причиною всього стала аварія на хімічному заводі.
5-й президент України Петро Порошенко заявив, що викиди сталися через навчання окупантів біля кислотовідстійника.
Після цього на підконтрольних територіях, що знаходяться біля окупованого Криму почали проводити процес знезараження. Обробили 194 км автодоріг та 2,5 га території й будівель КПВВ "Каланчак" та КПВВ "Чаплинка".
Дітей та їх батьків з постраждалих населених пунктів Криму запросили до Херсону для надання кваліфікованої медичної допомоги.
Підприємство зупинило свою роботу 10 вересня, а 14 вересня окупанти оголосили режим надзвичайної ситуації.
Так званий "арбітражний суд Республіки Крим" примусив власника - компанії "Титанові інвестиції" - оплатити штраф у розмірі 736 млн 853 тис. руб. - 287 млн 338 тис. грн - за екологічну шкоду. 20 жовтня завод відновив роботу.
Через рік після аварії жителі окупованих сіл все ще скаржаться на сморід. Кажуть, що іноді першить горло та болить голова після довгого перебування на вулиці. Вікна майже не відкривають.
В дітей почалися проблеми із дихльними шляхами.Симптоми однакові — закладений ніс, кашель та ускладнене дихання.
"Досі як бачать, що ми з Армянську, ставлять якісь незрозумілі діагнози. До України не їздимо, бо страшно туди їхати. Нас там вважають зрадниками, а я на таких умовах з маленьким дитям нікуди не поїду", - каже Олександра з окупованого Перекопа.
"Я живу на українській території, але за 3 км від заводу. Тоді в мене з 500 кущів малини залишилося лише 50. Однак ці хороші, їсти ягоди зірвані з них можна. Виноград тоді теж майже весь вмер", - каже Ігор, житель підконтрольного Україні села Вадим.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...