Організацію з захисту башкирської мови визнано на Росії екстремістською

Суддя ухвалила рішення всього лиш за 20 хвилин.

Верховний суд Республіки Башкортостан визнав екстремістською башкирську національну громадську організацію "Башкорт" і заборонив її діяльність, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

Для того, щоб якось обґрунтувати свої твердження про "екстремістську" діяльність "Башкорту", прокуратура зібрала в один "пакет" всі претензії, які висувалися до організації правоохоронними органами за останні два роки. Почали з мітингу на захист башкирської мови, проведеного "Башкортом" у вересні 2017 року.

Прокуратура охарактеризувала його, як "провокаційний", і заявило, що у виступах його учасників "містяться висловлювання, що мають лінгвістичні і психологічні ознаки розпалення ненависті і ворожнечі", зокрема, "щодо осіб небашкирскої національності". Прокуратура, в якості звинувачення, озвучила і "негативну оцінку представників законодавчої та виконавчої влади" та "формування вкрай негативного психологічного образу глави РБ (цю посаду тоді займав Рустем Хамітов), і в його особі держави загалом". У позові прокурори також згрупували всі накладені останнім часом на активістів штрафи за участь в "несанкціонованих" публічних заходах.

"Башкорт" обвинуватили також у виступі її колишнього очільника Фаїля Алчинова на курултаї башкир у квітні 2019 р. в Зілаїрському районі Башкортостану, де обирали делегатів на V Всесвітній курултай башкир. Держобвинуваченням, пославшись на дослідження експертів Башкирського державного університету, було заявлено, що Алчинов, виступаючи, "закликав до відокремлення республіки від РФ", нібито, вимовивши наступну фразу: "На Курултаї треба ухвалити рішення про самостійність Башкортостану від Росії".

Суддя Верховного суду Гузель Фархутдінова ухвалила рішення всього лиш за 20 хвилин. Оголошена була лише резолютивна частина постанови; мотивувальна частина буде вручена учасникам процесу не раніше 1 червня.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Побачили те, що не було явним" - політтехнолог про те, як криза проявила президента Зеленського

неділя, 18 квітень 2021, 15:00

Криза - це екзамен для влади, чи зможе вона скористатися цим шансом. "Немає фахових людей. Його оточення - дивні особи з незрозумілою репутацією. Криза проявила цей застій. Україні потрібен не просто функціонер, а людина з досвідом, баченням, стратегіє...

З архіву ПУ. "Ось така скотина": Зіркова українська співачка відмовила міністру культури в інтимі і поплатилася за це (відео)

неділя, 18 квітень 2021, 10:00

​Українська поп-діва Оля Полякова, як і безліч інших жінок, може поділитися мало приємною історією про неналежну поведінку чоловіків. Одного разу, будучи запрошеною до будинку президента України Віктора Януковича, співачці довелося шукати шляхи відступу.