Організацію з захисту башкирської мови визнано на Росії екстремістською

Суддя ухвалила рішення всього лиш за 20 хвилин.

Верховний суд Республіки Башкортостан визнав екстремістською башкирську національну громадську організацію "Башкорт" і заборонив її діяльність, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

Для того, щоб якось обґрунтувати свої твердження про "екстремістську" діяльність "Башкорту", прокуратура зібрала в один "пакет" всі претензії, які висувалися до організації правоохоронними органами за останні два роки. Почали з мітингу на захист башкирської мови, проведеного "Башкортом" у вересні 2017 року.

Прокуратура охарактеризувала його, як "провокаційний", і заявило, що у виступах його учасників "містяться висловлювання, що мають лінгвістичні і психологічні ознаки розпалення ненависті і ворожнечі", зокрема, "щодо осіб небашкирскої національності". Прокуратура, в якості звинувачення, озвучила і "негативну оцінку представників законодавчої та виконавчої влади" та "формування вкрай негативного психологічного образу глави РБ (цю посаду тоді займав Рустем Хамітов), і в його особі держави загалом". У позові прокурори також згрупували всі накладені останнім часом на активістів штрафи за участь в "несанкціонованих" публічних заходах.

"Башкорт" обвинуватили також у виступі її колишнього очільника Фаїля Алчинова на курултаї башкир у квітні 2019 р. в Зілаїрському районі Башкортостану, де обирали делегатів на V Всесвітній курултай башкир. Держобвинуваченням, пославшись на дослідження експертів Башкирського державного університету, було заявлено, що Алчинов, виступаючи, "закликав до відокремлення республіки від РФ", нібито, вимовивши наступну фразу: "На Курултаї треба ухвалити рішення про самостійність Башкортостану від Росії".

Суддя Верховного суду Гузель Фархутдінова ухвалила рішення всього лиш за 20 хвилин. Оголошена була лише резолютивна частина постанови; мотивувальна частина буде вручена учасникам процесу не раніше 1 червня.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кухня літа: Рецепти швидких, смачних та простих страв з кабачків

п’ятниця, 15 липень 2022, 23:55

Страви з кабачків – це те, без чого важко уявити собі літо! Цей овоч дуже універсальний – з кабачків можна готувати перші, другі страви та закуски. Рецепти з кабачками дуже прості у приготуванні, то ж з ними впорається будь-хто. Окрім своїх корисних вл...

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.