Організацію з захисту башкирської мови визнано на Росії екстремістською

Суддя ухвалила рішення всього лиш за 20 хвилин.

Верховний суд Республіки Башкортостан визнав екстремістською башкирську національну громадську організацію "Башкорт" і заборонив її діяльність, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

Для того, щоб якось обґрунтувати свої твердження про "екстремістську" діяльність "Башкорту", прокуратура зібрала в один "пакет" всі претензії, які висувалися до організації правоохоронними органами за останні два роки. Почали з мітингу на захист башкирської мови, проведеного "Башкортом" у вересні 2017 року.

Прокуратура охарактеризувала його, як "провокаційний", і заявило, що у виступах його учасників "містяться висловлювання, що мають лінгвістичні і психологічні ознаки розпалення ненависті і ворожнечі", зокрема, "щодо осіб небашкирскої національності". Прокуратура, в якості звинувачення, озвучила і "негативну оцінку представників законодавчої та виконавчої влади" та "формування вкрай негативного психологічного образу глави РБ (цю посаду тоді займав Рустем Хамітов), і в його особі держави загалом". У позові прокурори також згрупували всі накладені останнім часом на активістів штрафи за участь в "несанкціонованих" публічних заходах.

"Башкорт" обвинуватили також у виступі її колишнього очільника Фаїля Алчинова на курултаї башкир у квітні 2019 р. в Зілаїрському районі Башкортостану, де обирали делегатів на V Всесвітній курултай башкир. Держобвинуваченням, пославшись на дослідження експертів Башкирського державного університету, було заявлено, що Алчинов, виступаючи, "закликав до відокремлення республіки від РФ", нібито, вимовивши наступну фразу: "На Курултаї треба ухвалити рішення про самостійність Башкортостану від Росії".

Суддя Верховного суду Гузель Фархутдінова ухвалила рішення всього лиш за 20 хвилин. Оголошена була лише резолютивна частина постанови; мотивувальна частина буде вручена учасникам процесу не раніше 1 червня.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "Дорога радянщина": Предмети часів СРСР, які можна продати за цілий статок (фото)

п’ятниця, 5 червень 2020, 23:55

Речі і предмети, які в СРСР здавалися буденністю, зараз можна продати за величезні суми. Журналісти вивчили лоти популярного українського аукціону часів Союзу і зібрали найдорожчі предмети, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель. "Прод...

Зірка "Кварталу" з'явилася у кліпі популярного співака (відео)

п’ятниця, 5 червень 2020, 21:59

Коли Бабкін писав пісню, він подумав, що добре було б додати жіночий погляд. Коли Бабкін писав «Спалах», він подумав, що добре б додати жіночий погляд. І запропонував це зробити Кравець. Виявилося, артистам давно подобається творчість один одного. Одни...