Експерти з Кембриджського університету вивчили знайдені в так званих сланцях Фезуату гірського хребта Антиатлас в Марокко скам'янілості морської зірки, вік якої становить 480 млн років, передають Патріоти України з посиланням на Daily Mail.
За словами вчених, вона є найстарішою з відомих морських зірок. Попередній претендент на звання найстарішого зареєстрованого зразка морської зірки був на 50 млн років молодший. Новий вид названо Cantabrigiaster fezouataensis.
"Якщо ви повернетеся в минуле і пірнете в море, то ви не взнаєте жодного з морських організмів - крім морських зірок, вони є одними з перших сучасних тварин", - сказав еволюційний палеоеколог Аарон Хантер.
За словами дослідників, Cantabrigiaster fezouataensis не вистачає приблизно 60% рис будови тіла сучасної морської зірки - замість цього вона виглядає як гібрид морської зірки і морської лілії. Морські лілії - це фільтруючі організми з хвилястими рукавами, які нагадують рослини тим, що прикріплені до морського дна за допомогою циліндричного "стебла".
"Рівень деталізації скам'янілості приголомшливий - її структура настільки складна, що нам знадобився час, щоб зрозуміти її значення", - сказав доктор Хантер.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...